пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Як знайти актуальні конкурсні пропозиції для вступу?

Як знайти актуальні конкурсні пропозиції для вступу?
П’ять простих кроків.
  1. На офіційному сайті Вступ-2024 перейдіть у розділ "Конкурсні пропозиції" https://vstup.edbo.gov.ua/offers/
  2. Заповніть обов’язкові поля: освітній рівень та основу вступу, обрану спеціальність, регіон або заклад освіти.
  3. Встановіть позначку в полі "Актуальні конкурсні пропозиції для подання заяв".
  4. За необхідності заповніть додаткові поля.
  5. Натисніть кнопку "Пошук".
Система відобразить вам всі конкурсні пропозиції, на які зараз доступне подання заяв за вказаними параметрами.

Нагадуємо, що реєстрація електронних кабінетів та подання заяв відкриті до 31 жовтня. Але конкретні терміни приймання заяв на кожну конкурсну пропозицію встановлює заклад освіти відповідно своїх Правил прийому.
Також важливо, що нині вступ можливий лише на контракт.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Нові правила в'їзду до ЄС

ЄС змінює правила перетину кордону. Тепер замість штампів у паспорті – сканування обличчя та відбитків пальців.
Навіщо впроваджують зміни та яких нововведень чекати на кордоні –дивіться в інфографіці.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Розвиток ветеранського бізнесу: програма «Бізнес Вояжер»

Подавайтеся на програму «Бізнес Вояжер» та скористайтеся можливістю отримати пів мільйона гривень на розвиток своєї справи!
У межах грантово-менторської програми для ветеранського бізнесу передбачений призовий фонд у розмірі 1 500 000 грн, який буде порівно розподілений між трьома переможцями.
А ще на вас чекає індивідуальна менторська сесія з провідним українським підприємцем, а також можливість стати героєм спеціального відеоепізоду на YouTube-каналі Forbes Ukraine.
Щоб взяти участь, необхідно:
  • опублікувати пост у соціальних мережах, у якому розповісти про свій бізнес та позначити організаторів програми Mastercard та Forbes Ukraine, а також додати хештег #БізнесВояжер
  • отримати анкету учасника від організаторів в особисті повідомлення
  • заповнити та надіслати анкету для участі в програмі
І все, чекайте оголошення переможців під час релізу відеоепізоду на YouTube-каналі Forbes Ukraine.
Хто може взяти участь?
  • Громадяни України, які мають статус ветеранів війни, є власниками або співвласниками компанії / ФОП, де мають частку не менш ніж 50% та які зареєстровані в Україні не пізніше 1 серпня 2024 року.
Поспішіть подати заявку до 6 жовтня 2024 року. Детальніше про умови участі — за посиланням https://cutt.ly/ReY1fNYG

Грантова програма реалізується міжнародною технологічною компанією Mastercard і Forbes Ukraine за інформаційної підтримки національного проєкту Дія.Бізнес.

неділя, 22 вересня 2024 р.

Нова послуга е-Підприємця: декларація відповідності матеріально-технічної бази

Поїздки в територіальний підрозділ Держпраці, купа черг, щоб подати декларацію. Забувайте про це! Бо в комплексну послугу е-Підприємець додали новий сервіс.
Відтепер отримуйте послугу в Дії — за кілька кліків оформлюйте декларацію на відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.
Це документ, у якому підприємство підтверджує, що його приміщення й обладнання відповідають вимогам законів про безпеку на роботі. Без цієї декларації підприємство не може працювати.
Хто може скористатися сервісом?
  • Українці, що мають ФОП або є керівниками ТОВ на будівництвах, заводах чи СТО та інших підприємств, які мають на виробництві важкі машини й механізми.
Як оформити декларацію онлайн з Дією?
  • Авторизуйтеся на порталі Дія — натисніть розділ Послуги — виберіть е-Підприємець — клікніть на послугу з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці — заповніть та підпишіть заяву.

четвер, 19 вересня 2024 р.

Прості способи розказати дитині про мінну безпеку

У новій реальності безпечна поведінка для дитини має стати такою ж звичкою, як чистити зуби. Розповідайте і нагадуйте їй про небезпеку вибухових предметів, — це та нагальна тема, яка може врятувати життя.
Не хвилюйтеся, з чого розпочати та як правильно пояснити Зі «Спільнотекою» від ЮНІСЕФ це простіше, ніж здається!

У базі на сайті https://spilnoteka.org/ зібрано багато контенту для батьків на безпекові теми: порадники, мультфільми, яскраві брошури із завданнями.
Переходьте й завантажуйте безоплатні матеріали, які допоможуть легко й цікаво пояснити дитині правила мінної безпеки всього лиш за допомогою смартфона чи планшета.
А ще — відкривайте для себе онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки», який ми розробили в партнерстві з МОН, МВС і ДСНС. Ви зможете поглибити свої знання й краще зрозуміти цю важливу тему.
Реєстрація на курс: https://bit.ly/3Z167sW


Джерело: UNICEF Ukraine

Маломобільні пенсіонери можуть отримати послуги Пенсійного фонду за місцем проживання

В Україні понад 10,3 млн пенсіонерів, які можуть отримати послуги Пенсійного фонду України безпосередньо у сервісних центрах Фонду, на віддалених робочих місцях в територіальних громадах, ЦНАП або дистанційно – через вебпортал електронних послуг Фонду https://portal.pfu.gov.ua/ чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.
Нагадуємо, що обслуговування здійснюється за екстериторіальним принципом, тобто без прив'язки до місця проживання. Людина може звернутися у те відділення ПФУ, в якому їй це зручніше зробити.
Проте для частини пенсіонерів, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуг, сприйнятті необхідної інформації, може не підходити жоден з запропонованих варіантів.
Нагадуємо, що для маломобільних осіб, які мають певні обмеження, пов'язані з фізичними особливостями (інвалідність, літній вік) або тимчасовими станами (травма) спеціалісти Фонду можуть здійснювати виїзні прийоми за місцем проживання чи перебування.
Зокрема, виїзні прийоми для осіб з інвалідністю, громадян літнього віку або тих, хто потребує стороннього догляду, спеціалісти Фонду проводять і вдома у людини, і в закладі охорони здоров’я чи соціального захисту.
Для того, щоб організувати такий прийом, до Пенсійного фонду має звернутися із зверненням або людина, яка потребує прийому, або її представник чи родич. Також звернення можуть направити представники органів влади, закладів охорони здоров’я, соціального захисту, де проживає чи перебуває людина.
Після отримання звернення фахівець Пенсійного фонду повідомить людину, яка звернулась, про дату і час проведення виїзного прийому та перелік документів, необхідних для отримання послуги.
Зв'язуватиметься фахівець у той спосіб, який людина обрала сама і який є зручним для неї (наприклад, телефон або електронна пошта).
Контакти сервісних центрів головних управлінь ПФУ можна знайти за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/2152993-servisni-tsentry-gu-pfu/.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Три нові документи в Дії: свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу та зміну імені

Відтепер завжди під рукою свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбу та зміну імені.
Нещодавно запустили шлюб онлайн і потурбувалися, щоб документ про одруження завжди був під рукою. Не переривайте шухляди, щоб знайти свідоцтва, наприклад, коли підтверджуєте зміну прізвища, працевлаштовуєтесь або забираєте посилку дружини на Укрпошті. Кілька кліків у застосунку — і показали свідоцтво про шлюб.
Переконайтеся, що використовуєте останню версію Дії та підтягуйте просто в смартфон свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу та зміну імені.
Також спрощено процес додавання в Дію свідоцтва про народження дитини.
Документ підтягуватиметься автоматично за податковим номером.
Просто авторизуйтесь у застосунку — і воно з’явиться в переліку документів. Це особливо актуально батькам, які змінювали особисті дані після народження дитини. Й абсолютно не важливо, скільки років вашій малечі — 3 чи 23.
Зверніть увагу, свідоцтва підтягуються автоматично, якщо інформація про податковий номер є в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Свідоцтва доступні для всіх громадян України віком 14+, які мають верифікований податковий номер.

Послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно Міністерством юстиції України, Державним підприємством «Національні інформаційні системи» та ДРАЦС за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

четвер, 5 вересня 2024 р.

«Донорська платформа» від Українського центру трансплант-координації

Представляємо «Донорську платформу» від Українського центру трансплант-координації.
Особлива увага на порталі приділена унікальному розділу — донорському світлофору, де регулярно оновлюється інформація про наявність запасів крові у всіх регіонах України. Кожен може легко перевірити, чи є дефіцитною його група крові та запланувати донацію.
Запаси крові — критично важливі для системи охорони здоров’я, адже від цього залежить своєчасність надання допомоги.
У мирний час стабільні запаси дозволяють лікарям ефективно реагувати на екстрені ситуації. На жаль, в Україні кількість донацій на 1 тисячу осіб становить лише 11, що значно нижче, ніж у багатьох інших країнах.
Під час війни ж потреба в донорській крові зростає в рази через ракетні обстріли та численні поранення.
Нагадуємо, що одна донація може врятувати три життя. Донорська кров залишається незамінною у лікуванні багатьох захворювань та під час операцій. Кожен внесок важливий!
Приєднуйтесь до донорської спільноти, всі відповіді на поширені запитання – на «Донорській платформі»: https://donor.utcc.gov.ua/

середа, 4 вересня 2024 р.

Мережа центрів соціальних служб

Що робити? Куди йти?
До мережі центрів соціальних служб, де кваліфіковано та безоплатно зможуть надати соціальні послуги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах!
Центри працюють задля вирішення проблем киян.
Зокрема, питання щодо
  • надання психологічної підтримки особам, які пережили психотравматичні події
  • допомоги ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих Захисників та Захисниць України, зниклих безвісті за особливих обставин чи перебуваючих в полоні
  • внутрішньо переміщених осіб, які зараз мешкають у столиці.
Бажаєте дізнатись більше?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...