Вийшов черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ) Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Конституційний процес в Україні №4, 2019. У випуску:
АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС
- Полтавець, С. Антикорупційне танго по-українськи
НОВИНИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ
- Президент України П. Порошенко наголосив на необхідності прийняття закону про імпічмент
- Вищий антикорупційний суд України приступив до роботи, його судді склали присягу
- Президент П. Порошенко закликає парламент знайти компроміс щодо виборчого законодавства та політичну волю для його ухвалення.
- Президент України П. Порошенко заявив, що пишається тим, що за час своєї каденції на найвищій посаді значно скоротив повноваження Глави держави.
КОНСТИТУЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВЧОЇ БАЗИ УКРАЇНИ
- Конституційний Суд надав свій висновок у справі за зверненням Верховної Ради щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції (щодо перейменування Дніпропетровської області) вимогам статей 157 і 158 Конституції. Так, КС визнав законопроект таким, що відповідає вимогам Конституції.
- 18 квітня за поданням 51 народного депутата було внесено подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції України двох положень закону "Про судоустрій і статус суддів".
- Конституційний Суд України відкрив провадження за фактом звернення групи народних депутатів щодо законності перейменування УПЦ МП. Про це повідомляє КСУ.
СУСПІЛЬНА ДУМКА
- Голуб, А. Судова система від реформи до реформи
- Залевкий, А. Как децентрализация помогает повысить качество жизни
- Закон і Бізнес: Правники обговорили рішення КСУ щодо декриміналізації незаконного збагачення
- Рахманін, С. Дострокові парламентські вибори – міфи та реалії
- Інститут Просвіти, Телеканал новин «24»: Децентралізація: що робити малим містам?
- Шабунін, В. Судова та антикорупційна реформи: що має зробити президент України після обрання
- Укрінформ: 10 фактів про судову реформу
- Примаченко, А. Судейская независимость: ни слова о главном и путаница с решением Евросуда
- Хотин, Р. Нова Конституція. Але Пилипа Орлика?
- Сушко, О. Основними ньюсмейкерами наступних тижнів і місяців стануть суди
ПОЗИЦІЯ ВЛАДИ, ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
- Президент України П. Порошенко заявив про необхідність "перезавантажити" НАЗК та САП, позбавити СБУ та інші правоохоронні органи функцій економічних розслідувань та необхідність створення нової служби фінансових розслідувань.
- Українська делегація у складі міністра юстиції П. Петренка, заступника глави Адміністрації президента та координатора Ради з питань судової реформи О. Філатова, голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів С. Козьякова, секретаря Великої Палати Верховного Суду В. Князєва, а також очільників директоратів Мін’юсту Ю. Зайченко та І. Черногоренка провела ряд робочих зустрічей з посадовими особами ЄС у Брюсселі для обговорення стану реалізації реформ у сфері правосуддя в Україні.
- У питанні створення кримськотатарської автономії важливу роль відіграє як Верховна Рада, так і позиція Президента, наголосив М. Джемілєв.
- 28 березня, Вища рада правосуддя схвалила ще три кандидатури до антикорупційного суду і внесла подання про їх призначення Президенту.
- Україна – перша суверенна держава, що залучила іноземців до процесу добору суддів. Це значне досягнення. Увесь процес конкурсу до Вищого антикорупційного суду відбувався дуже прозоро. Про це заявив Голова Громадської ради міжнародних експертів, суддя Апеляційного суду Великої Британії у відставці сер Е. Хупер, повідомляє видання «Суд. Інфо».
- Фракция "Самопомощь" разработала проект закона "О президенте Украины", которым предлагает ограничить полномочия главы государства и расписала основания и процедуру для импичмента президента.
- У G7 наголосили на необхідності продовжувати розпочаті реформи в Україні, виконати зобов'язання по боротьбі з корупцією, і забезпечити справедливе та прозоре голосування протягом всього виборчого процесу.
- Формування нового Верховного суду України, до якого увійшли, переважно «нові обличчя», є величезним кроком вперед у судовій реформі, який підвищив довіру суспільства до судової гілки влади в цілому.
- Початок роботи новоствореного Антикорупційного суду експертне середовище сприйняло неоднозначно – хтось із оптимізмом, а хтось досить скептично.
- В Україні будь-який закон про імпічмент президента, в разі його ухвалення, суперечитиме Конституції України. Тому процедуру усунення глави держави від влади необхідно починати зі змін до Основного закону, наголошує експерт з конституційного права, юрист Б. Бондаренко.
- Необхідності в ухваленні парламентом спеціального закону про імпічмент президента України немає, вважає нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" В. Німченко.
- Законопроект про державну мову необхідно розглянути з дотриманням всіх процедурних моментів, зокрема, якщо доведеться продовжити розгляд ще на один тиждень. Про це журналістам сказав представник Кабміну в парламенті В. Денисенко.
- 11 квітня у м. Тбілісі українські та грузинські фахівці в галузі конституційного права обговорили практику внесення змін до конституції, а також обмінялися досвідом функціонування парламентської форми державного правління в Грузії та парламентсько- президентської – в Україні.
- Президент Украины может остановить рост цены на газ и отправить постановление об увеличении тарифов в Конституционный Суд. Такое мнение выразил глава политсовета партии "Оппозиционная платформа – За Жизнь" В. Медведчук.
- На переконання експерта Центру політико- правових реформ О. Банчука, Конституція передбачає, що в Україні має бути суд присяжних, але КПК спотворив це положення.
ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР
- Шевчук, С. Неконституційний закон - піщаний замок, конструкції якого хиткі й недовговічні
- Водянніков, О. Забезпечувальний наказ КСУ: щось пішло не так
- Ганущак, Ю. Якщо президент не буде заважати
- Пилипенко, В. Чи можливий імпічмент без закону
- Жалимас, Д. Членство в НАТО как конституционный императив. Опыт Литвы
- Гриновецький, Б. Девляшевський, В. Судова реформа нічого не змінила в процедурі призначення суддів на посади, котра є доволі складною і тривалою
- Кириченко, Ю., Бондаренко, Б. Імпічмент президенту. Як перетворити можливість на механізм
- Смалюк, Р., Середа, М., Куйбіда, Р. Другий відбір суддів до нового Верховного Суду: старі та нові проблеми
- Кириченко, Ю. Гарантування Конституції: президентові варто почати з себе!
- Марчук, А., Калмиков, Д., Хавронюк, М. Чи покарають українських посадовців за необгрунтовані статки?
КОНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
- Польща
- США
- Латвія
- Росія
- Казахстан
- Куба
- Судан
- Єгипет
Немає коментарів:
Дописати коментар