Вийшов черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ) Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського Конституційний процес в Україні №10, 2021. У випуску:
АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС
- Симоненко, О. Політико-правові ініціативи щодо врегулювання конституційної кризи в Україні
НОВИНИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ
- Президент В. Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України» № 1810-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 жовтня 2021 року.
- Проєкт закону про зміни до Конституції України в частині децентралізації напрацьований і наразі перебуває на фінальній стадії узгодження. Про це Прем’єр-міністр Д. Шмигаль повідомив під час виступу на конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”, передає кореспондент Укрінформу.
- Київрада підтримала звернення до Президента та Парламенту щодо недопустимості схвалення законопроєкту № 2143-3д «Про місто Київ – столицю України» в чинній редакції.
КОНСТИТУЦІЙНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВЧОЇ БАЗИ УКРАЇНИ
- Законопроєкт про столицю суперечить Конституції і дає можливість центральній владі чинити тиск на місцеве самоврядування. Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву депутата Київради від «УДАРу Віталія Кличка» Д. Белоцерковця у Facebook.
- КСУ відмовився розглядати закон про амністію учасників Революції Гідності на відповідність Основному закону. Про це повідомила пресслужба суду.
- Велика палата Верховного суду відмовилась зупинити провадження щодо скасування указу про відсторонення О. Тупицького з посади голови Конституційного суду. Про це на своєму Telegram-каналі повідомила постійна представниця Верховної ради у Конституційному суді Ольга Совгиря.
- Конституційний суд погодився розглянути конституційність реформи Вищої ради правосуддя. КСУ відкрив провадження за поданням Верховного суду. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника парламенту в КСУ О. Совгирю.
СУСПІЛЬНА ДУМКА
- Колішний, В. Закон і Бізнес: Тупцювання на чужих граблях
- Соколенко, Н. Українська правда. Блоги: Кінець судової реформи настав. Дайте медаль Піскуну і Петровій
- Славицька, А. Закон і Бізнес: Ху із ху в етичній раді, або Чи варто аплодувати появі іноземців?
- Чижик, Г. Європейська правда: Рецепт судової реформи: як український досвід може допомогти Грузії та Молдові
- Ліскович, М. Укрінформ: Етичну раду сформовано. Втім, на шляху до цивілізованого суду ще стоять ВСУ і КСУ
- Чижик, Г., Івасюк, Х. Українська правда: Загроза КСУ, оновлення ВРП та звільнення негідників: що чекає судову реформу України
- Савицький, О. Deutsche Welle: Битва за Конституційний суд: чи будуть переможці?
- Шабунін, В. 24 канал: На старт, увага, руш: війна проти судової мафії таки почалась
- Лємєнов, О. Дзеркало тижня: «Відмити» нерядового Сухачова: як Банкова рятує своїх через ОАСК
- Іванова, О. Закон і Бізнес: Утрачена незалежність
- Калітенко, О. Українська правда: Великий вибух конституційного судочинства. Рік потому
- Друзенко, Г. Gazeta.ua: Україна – «непроговорена» держава. У цьому полягає її трагедія
- Кларк, Д. Главком: Антиолігархічний закон може зробити президента Зеленського занадто могутнім
- Подоляка, В. Закон і Бізнес: Вакцинувати не можна допустити
- Матвiйчук, О. Дзеркало тижня: Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя і приватність
- Яцков, М. Громадський простір: Деякі рефлексії щодо законопроєкту № 5512 про місцевий референдум
ПОЗИЦІЯ ВЛАДИ, ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
- Перший віцеспікер Верховної Ради О. Корнієнко розраховує, що до Нового року буде готовий текст законопроєкту про зміни до Конституції щодо децентралізації, але його найближчим часом не розглядатимуть. Про це він сказав в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», опублікованому 15 листопада.
- Народний депутат від «Слуги народу», ексспікер Верховної Ради Д. Разумков застеріг від внесення змін до Конституції України, які дадуть можливість провести вибори до парламенту 2024 року після президентських. Про це Разумков сказав в ефірі телеканалу «Україна 24» 31 жовтня.
- Офіс президента заперечує, що лобіює якихось кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду України за квотою президента.
- Мета судової реформи – відновлення довіри громадян до судів. Про це сказав народний депутат від «Слуги народу», представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі одного з телеканалів, повідомляє «Укрінформ».
- В.о. голови Вищої ради правосуддя О. Маловацький заявив, що ВРП зупинить роботу, якщо діяльність Етичної ради не відповідатиме Конституції України. Як передає Укрінформ, його слова цитує пресслужба відомства.
- Посли країн Групи семи привітали створення Етичної ради, зазначивши, що поряд із Вищою кваліфікаційною комісією суддів це вирішальне значення для всебічної судової реформи. Про це йдеться в повідомленні послів у Twitter, передають Українськi Новини.
- Мер Києва В. Кличко наголошує, що у разі ухвалення закону в останній редакції, він буде оскаржувати прийняте рішення як неконституційне. «Я знаю, що в деяких кабінетах мислять образами, а не законами.
- Українська влада розробила декілька законопроєктів щодо подвійного громадянства. Наразі все залежить від законодавців. Детальніше про це розповів секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.
ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР
- Гусак, М., екссуддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, лауреат почесної відзнаки АПУ Склалася ситуація, коли люди думають про судові рішення, незалежність суддів та їх неупередженість краще, ніж влада (Інтерв’ю)
- Епель, О., суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, д.ю.н. Ілюзорні гарантії
- Досягнення судової реформи: “Взгляд с Банковой” з Федором Веніславським (Інтерв’ю)
- Галабала, М., суддя ВАКСу Кардинальний прорив станеться тоді, коли ми навчимо штучний інтелект вирішувати судові спори (Інтерв’ю)
КОНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
- Великобританія
- Нова Зеландія
- Сербія
- Білорусь
- Російська Федерація
- Узбекистан
Немає коментарів:
Дописати коментар