четвер, 27 лютого 2025 р.

Як розраховується розмір субсидії на оренду житла для ВПО?

Нещодавно Уряд запровадив новий інструмент підтримки для ВПО – субсидію на оренду житла.
Розмір такої субсидії розраховується індивідуально. Оскільки вартість оренди на житло в різних населених пунктах різна, то і розмір субсидії в обласному центрі і містах та селах області буде різнитися.
Тому для розрахунку субсидії беруться до уваги:
  • рівень доходів родини
  • кількість членів сім'ї
  • вартість оренди житла в конкретному регіоні.
Наприклад:
Маємо ситуацію, коли родина внутрішньо переміщених осіб з двох дорослих і двох дітей винаймає у Дніпрі житло за 12 000 грн. При цьому середньомісячний сукупний дохід сім'ї складає 17 000 грн (адже працює лише тато, а мама знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років). У такому випадку сім'я може отримати субсидію на оренду житла у розмірі 9 788 грн, таку допомогу їй забезпечить держава. Самостійно родині необхідно буде сплатити трохи більше 2 тис. грн (2 212 грн). Відповідно, більшу частину витрат за оренду візьме на себе держава.

Якщо ж сім'я у такому ж складі і з такими ж доходами проживає у Житомирі та сплачує за оренду житла 8 000 грн, розмір субсидії для неї може покривати 100% витрат на оренду. Тобто держава сплатить усі 8 000 грн.

Детальніше про субсидію на оренду житла для ВПО розповідається за посиланням http://bit.ly/3WOrMmi

середа, 26 лютого 2025 р.

Перевіряйте посвідчення працівників міських служб у Київ Цифровий

Тепер легко перевірити, чи перед вами справжній інспектор паркування, дорожник або працівник благоустрою. У застосунку з’явилася функція перевірки посвідчень – достатньо відсканувати QR-код або ввести цифри вручну.

Цифрові посвідчення мають обмежений термін дії, що унеможливлює підробки. Якщо посвідчення немає у застосунку, працівник зобов’язаний пред’явити паперовий документ.

Перевіряйте міські служби без зайвих питань. Завантажте останнє оновлення Київ Цифровий.

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Коли і як ФОПи мають сплачувати військовий збір?

ФОПи всіх груп мають сплачувати військовий збір – це важливий внесок у зміцнення оборони країни.

Ставка військового збору для ФОПів 1, 2 та 4 груп становить 10% від розміру мінімальної заробітної плати (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн). Для платників єдиного податку 3 групи (юридичних осіб та ФОПів) – 1% від доходу.
Детальніше: https://t1p.de/kxkkf

четвер, 20 лютого 2025 р.

Як розпочати сплачувати добровільні пенсійні внески?

Що відбувається, коли людина має неофіційний дохід, з якого не сплачує страхові внески? У такому випадку до пенсійної системи не спрямовується ЄСВ (єдиний страховий внесок), відповідно, – не нараховується страховий стаж. Це напряму впливає на те, коли людина матиме змогу вийти на пенсію, і на розмір майбутньої пенсії. Отримувати гідну пенсію, не сплачуючи ЄСВ, навряд чи вийде.

Проте ще в березні 2023 року українці отримали можливість сплачувати до Пенсійного фонду добровільні страхові внески. Це легко і зручно, адже НЕ потрібно відвідувати державні установи і укладати паперові договори, все можна зробити не виходячи з дому, онлайн.
Скориставшись можливістю добровільно сплачувати страхові внески, можна отримувати в майбутньому більші пенсійні виплати. Розмір добровільних внесків ви визначаєте самостійно, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Отже, для того, щоб почати сплачувати за себе добровільні страхові внески, необхідно:
  • зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійний фонд України
  • авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA
  • на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” вибрати опцію “Договір на добровільну участь”
  • потім вибрати опцію –“Бажаю сплачувати внески на себе”. Після цього необхідні поля форми заповняться автоматично
  • підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки
  • потім натиснути кнопку “Підписати та сплатити”.
І все! Ви зробили перший внесок для забезпечення більшої пенсії в майбутньому.
Сплачувати внески можна і за іншу особу (наприклад, за батьків, якщо вони тимчасово не працюють і не хочуть втрачати стаж, особливо, коли до пенсії залишився рік чи два). Тоді замість опції – "Бажаю сплачувати внески на себе", необхідно внести дані тієї людини, на користь якої плануєте сплачувати.

середа, 19 лютого 2025 р.

Як поводитися при зустрічі: діємо, підтримуючи гідність

Чи доречно обійняти сусіда-ветерана, уперше зустрівши його біля ліфта? Чи варто подякувати колезі-ветеранці, яка повернулася на цивільну роботу?
У взаємодії з ветеранами й ветеранками є багато чутливих моментів. Звичайно ж, кожна ситуація вимагає своєї реакції. Однак є універсальні поради для тих, хто зустрічатиметься в житті з людьми, які мають бойовий досвід. Ці поради зібрали в «Довіднику безбар’єрності» https://cutt.ly/0rwrikEq

Хай що ви робитимете, робіть це, підтримуючи гідність, радять фахівці. Іноді ми хочемо проявити співчуття, а показуємо жалість. Але ветеран чи ветеранка не жертва. Для людини, яка пройшла через війну, жалість може бути неприємною: вона знецінює.
Не треба ставитися до такої людини і як до «унікальної», бо це теж відчувається та розділяє ще більше. Ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І це цілком нормально: помилитися й попросити вибачення, відчути сором і сказати про це.

Бо саме це й показує емпатію, розуміння та повагу, яких потребують не лише ветерани й ветеранки – усі ми.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Безкоштовні електронні ключі для бізнесу та громадян від ДПС: як отримати?

Електронний підпис – це вже не просто зручність, а необхідність для сучасного бізнесу та громадян. 
Хто отримує електронні ключі?
  • Фізичні особи 
  • Компанії та організації 
Популярні цифрові сервіси:
  • Швидке оновлення сертифікатів 
  • Електронні запити 
Як скористатися послугою?
Щоб отримати кваліфіковані електронні довірчі послуги, потрібно:
  1. 1Ознайомитися з правилами та умовами надання послуг на вебсайті https://ca.tax.gov.ua у розділі «Отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг».
  2. Підготувати необхідні реєстраційні документи (список є на вебсайті).
  3. Прийти до пункту реєстрації з оригіналами документів (адреси вказані в розділі «Контакти» на вебсайті). Якщо у вас є паспорт у «Дії» (версія 2.0+), можна пройти ідентифікацію через смартфон за допомогою функції «Шеринг».
  4. Взяти з собою носій інформації для збереження особистого ключа (захищений носій ключової інформації, з'ємний флеш-носій, оптичний носій CD/DVD тощо).
Зверніть увагу! У пункті реєстрації не надають послуги копіювання, друку чи заповнення документів, а також не продають і не видають носії для ключів.
Детальніше https://t1p.de/dmmp5

Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007
Мобільний застосунок «Моя податкова»
Онлайн-навчання: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/
Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи: https://t1p.de/aq4sp


Чи обов’язково змінювати паспорт-книжечку на ID-картку?

Паспорти-книжечки зразка 1994 року залишаються чинними, і їх можна обміняти на ID-картку за власним бажанням. Законодавство не встановлює кінцевої дати чинності цих документів.

Проте є випадки, коли обмін паспорта є обов’язковим:
  • Зміна інформації, внесеної до паспорта (наприклад, у зв’язку зі зміною прізвища чи імені)
  • Непридатність паспорта до використання (фізичні пошкодження документа або фото, що унеможливлюють ідентифікацію особи)
  • Досягнення 25 чи 45 років та невклеювання фото у паспорт-книжечку протягом одного місяця. Не враховується під час воєнного стану!
* Під час воєнного стану паспорти громадян України у формі книжечки, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25-річного або 45-річного віку (строк вклеювання до яких настав після 24.01.2022 та в період воєнного стану) підлягають вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Чому варто обрати ID-картку?
  • Сучасний документ із вбудованим електронним носієм
  • Підвищена безпека та захист персональних даних
  • Зручний доступ до державних електронних послуг, у тому числі через портал державних послуг Дія
  • Містить інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)

середа, 5 лютого 2025 р.

Чи може ВПО одночасно оформити і житлову субсидію, і субсидію на оренду?

Чи може ВПО одночасно оформити і житлову субсидію, і субсидію на оренду?
Так, може. Якщо родина ВПО або окрема людина має низький дохід і потребує фінансової підтримки від держави, вона може оформити і одночасно отримувати обидві субсидії.

Як оформити житлову субсидію – можна почитати за посиланням https://surl.li/biewyp

Про субсидію на оренду житла розповідаємо детальніше тут http://bit.ly/3WLVSXI

єВідновлення для ВПО: як отримати компенсацію за знищене житло

Найближчим часом розпочнеться реалізація програми компенсації за знищене житло для внутрішньо переміщених осіб, чиє житло було знищене внаслідок бойових дій. Це окремий напрямок фінансування в загальнодержавній програмі єВідновлення. Його реалізація стала можливою завдяки рішенню Уряду, який перерозподілив 15 млрд грн, виділених на підтримку ВПО, для компенсації за програмою єВідновлення.
Для зручності громадян інформуємо про вимоги для участі в програмі.

Умови участі в програмі компенсації для ВПО:
  • Знищене житло було єдиним житлом у власності громадянина та знаходиться на підконтрольній території України.
  • Право власності на знищене житло зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.
  • Громадянин має актуальну довідку внутрішньо переміщеної особи.
Якщо ВПО відповідає цим критеріям та вже має нараховану компенсацію за знищене житло по програмі єВідновлення у вигляді житлового сертифіката та подала заяву на бронювання коштів – вона отримує сповіщення про успішне бронювання сертифіката та матиме 30 днів для його реалізації і придбання нової домівки. Ніяких додаткових дій в цьому випадку робити не потрібно.

Якщо ВПО має сертифікат, але ще не подавала заяву на бронювання коштів по ньому, вона може це зробити через портал або застосунок Дія чи ЦНАП. Протягом 5 робочих днів вона отримає підтвердження наявності коштів по сертифікату (обробка новостворених сертифікатів може зайняти більше часу).

Якщо ВПО ще не подавала заяву на отримання компенсації за програмою єВідновлення, але підходить за критеріями, вона може подати заявку через портал або застосунок Дія чи ЦНАП.
Переліки на отримання компенсації формуються автоматично, виходячи з даних, вказаних у довідці внутрішньо переміщеної особи. Рекомендуємо перевірити їх актуальність і правильність заповнення.

Якщо у вас немає довідки ВПО, то її можна отримати через:
  • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
  • Центр надання адміністративних послуг.
  • Мобільний застосунок або Портал Дія.
Звертаємо увагу, що статус ВПО можна отримати і в тому випадку, якщо переміщення відбулось в межах однієї і тієї самої громади.
Детальна процедура отримання виплати прописана в Порядку надання внутрішньо переміщеним особам компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України затвердженому Постановою Кабінету міністрів України від 13 грудня 2024 р. № 1432.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...