Підтримка родин на всіх етапах батьківства. Сьогодні Уряд ухвалив проєкт закону, який комплексно посилює соціальний захист сімей із дітьми.
Серед ключових змін:
👉 на період вагітності та пологів та після народження дитини:
- підвищення одноразової виплати жінкам, які народили, до 50 000 грн (наразі її розмір складає 10 320 грн)
- підвищення розміру допомоги для незастрахованих осіб – 7 000 грн щомісяця (наразі розмір допомоги складає 25% від розміру прожиткового мінімуму, тобто 757 грн щомісяця)
- продовження виплати за програмою «Пакунок малюка»: батьки новонароджених продовжать отримувати натуральну допомогу «пакунок малюка» або грошову компенсацію у розмірі 7 689 грн.
👉 на період догляду за дитиною:
- допомога на догляд до досягнення дитиною 1 року як для застрахованих, так і для не застрахованих осіб
- запровадження програми «єЯсла» на оплату послуг з догляду за дитиною після досягнення дитиною 1 року, щоби батьки мали вибір: доглядати дитину вдома до 3-х років, чи повернутися до роботи, скориставшись послугами з догляду за дитиною, за які заплатить держава (цільові кошти у розмірі 8 000 грн)
- якщо мама (або батько) вирішать доглядати за дитиною до трьох років, за ними збережеться сплата ЄСВ протягом всього періоду
👉 при зарахуванні дитини до школи:
- програма «Пакунок школяра» – грошова допомога на придбання необхідного учню шкільного приладдя (канцелярських товарів), дитячого одягу та взуття на суму 5 000 грн.
Окрема увага - дітям з інвалідністю:
- Послуги раннього втручання
- Програма «єЯсла» у підвищеному розмірі — до 16 000 грн
- Комплексні соціальні послуги розвитку й догляду
- Асистент дитини / супровід під час інклюзивного навчання
- Реабілітаційні заходи тощо.
За даними Міністерство соціальної політики України, у 2024 році 44% жінок, які народжували, не мали професійного стажу. Законопроєкт відповідає на їхні потреби — і підтримує їх на рівні з іншими родинами.
Ці ініціативи спрямовані на забезпечення сталого розвитку дітей та підтримку батьків ще до народження дитини. В центрі уваги — потреби родин з дітьми та їхні можливості.
Немає коментарів:
Дописати коментар