Ви досі ламінуєте ці чи інші важливі документи?
Це дуже популярний спосіб захисту документів від пошкоджень, бруду та вологи. Проте, чи дійсно воно корисне для офіційних паперів? Законодавство України не забороняє ламінування документів.
Однак, важливо усвідомлювати, що ламінування може призвести до ускладнення або й унеможливлення вчинення певних дій, зокрема:
- проведення експертизи, оскільки ламінований документ неможливо дослідити на предмет підробок
- внесення змін та доповнень до документу, оскільки на ламінований документ не можна поставити штамп, зробити відмітку або внести правки
- апостилювання документу.
Ламінування робить неможливим проставлення штампу апостиль, який необхідний для надання документу юридичної сили за кордоном.
Однак, існують винятки щодо ламінування документів такі як:
- деякі документи, ламінування яких передбачено законодавством: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, пенсійне посвідчення, диплом про освіту.
- документи, що одразу виготовляються з полімеру - це паспорт ID-картка, пенсійне посвідчення, посвідчення водія, міжнародне посвідчення водія.
Тому надаємо деякі рекомендації зі збереження документів:
- бережно зберігайте офіційні документи. Уникайте ламінування документів, якщо це не передбачено законодавством.
- замість ламінування використовуйте прозорі файли або папки.
Та пам'ятайте, що ламінування може здаватися безпечним способом захисту документів, але насправді воно може створити багато проблем у майбутньому, тому уникайте ламінування офіційних паперів, щоб не ускладнити процес їх використання.
Зберігайте ваші документи з розумом!
Немає коментарів:
Дописати коментар