Вийшов черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеню Україна у відгуках зарубіжної преси №16 (146), 2021 (огляд матеріалів ЗМІ за 16–31 серпня 2021 р.). У випуску:
АКТИВНІСТЬ СВІТОВОЇ ПРЕСИ У ВИСВІТЛЕННІ ПОДІЙ В УКРАЇНІ
Найбільшу активність у представленні внутрішнього та зовнішнього становища України за період дослідження з 16 по 31 серпня 2021 року проявляли зарубіжні ЗМІ Туреччини (20 % від загальної кількості відібраних публікацій), США (15 %), Болгарії і Угорщини (по 10 %), Росії (9 %), Польщі (6 %), Франції (5 %) та ін.
РОЗБУДОВА УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ОЧИМА ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ
Зарубіжні ЗМІ активно відслідковують та аналізують події, що відбуваються в Україні (41 % від загальної кількості відібраних публікацій). Найбільше іноземні оглядачі опікувалися проблемами Криму (24 %), охорони здоров’я (16 %), спортивною тематикою і відзначенням в Україні 30-ї річниці незалежності (по 9%), публікували аналітичну та прогностичну інформацію (8 %) з різних питань, коментарі щодо подій на сході України (6 %). Інші питання склали 28 %, серед них: національна політика, економіка, релігія, ЗМІ, робота правоохоронних органів, туризм та ін.
Інформаційно-бібліографічні матеріали
- Аналітична та прогностична інформація
- Державні свята
- Донбас
- Економіка
- Засоби масової інформації
- Історія
- Крим
- Культура, освіта, наука
- Національна безпека
- Національна політика
- Охорона здоров'я
- Політична еліта
- Проблеми газопостачання
- Релігія
- Робота правоохоронних органів
- Спорт
- Суспільство
- Туризм
ІМІДЖ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНІЙ СФЕРІ
Більшість зарубіжних публікацій, що розкривають питання діяльності України на міжнародній арені (59 % від усіх матеріалів) за період аналізу, були присвячені проблемам нашої країни, пов’язаним з газопостачанням (25 % публікацій про зовнішню політику України). На другому місці за популярністю тема українсько-російських відносин (17 %). На третій позиції уваги іноземних журналістів знаходиться проблема українсько-американських відносин (11 %). Не обходять увагою зарубіжні оглядачі українсько-турецькі стосунки (9 %) та проблеми міжнародного співробітництва (7 %). Серед обговорюваних тем світовими медіа слід назвати економічну війну та санкції, проблеми окупованого Криму і українськопольські відносини (по 5 %). Співпраця України з Угорщиною не перестає бути актуальною для зарубіжної преси (4 %). Серед інших питань, які досліджувалися в даному огляді, слід назвати такі як трудова міграція, НАТО, українсько-німецькі відносини та ін.
Інформаційно-бібліографічні матеріали
- Війна на Донбасі
- Економічна війна та санкції
- Міжнародне співробітництво
- НАТО
- Проблеми газогонів
- Проблеми окупованого Криму
- Трудова міграція
- Українсько-американські відносини
- Українсько-болгарські відносини
- Українсько-німецькі відносини
- Українсько-польські відносини
- Українсько-російські відносини
- Українсько-турецькі відносини
- Українсько-угорські відносини
ТОНАЛЬНІСТЬ ПУБЛІКАЦІЙ ПРО УКРАЇНУ
Протягом досліджуваного періоду переважна більшість публікацій закордонних ЗМІ щодо загальноукраїнської проблематики мали нейтральне забарвлення (65 %). Значну частку становили повідомлення з позитивним контекстом (24 %) і 11 % матеріалів мали негативну модальність.
Немає коментарів:
Дописати коментар