Вийшов черговий випуск інформаційно-реферативного бюлетеню Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ №6, 2021.
У випуску інформаційно-реферативного бюлетеня «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» за 2021 рік розкрито окремі аспекти функціонування інституту президентів у дзеркалі їх відображення впливовими світовими медіа за період з 1 по 30 червня 2021 р. У процесі дослідження означеної проблеми було проаналізовано 244 публікації ЗМІ таких країн як США, Великобританія, Німеччина, Франція, Бельгія, Китай, Іспанія та Польща, опублікованих відповідно на англійській, німецькій, французькій, іспанській та польській мовах. Серед жанрових різновидів матеріалів, які підлягали моніторингу за означений період: авторські статті, інтерв’ю, тематичні огляди, прогностичні та аналітичні коментарі, важливі інформаційні повідомлення тощо. Згідно з результатами моніторингу, світові інтернет-джерела в червні 2021 року висвітлювали діяльність 78 президентів світу у всіх сферах. Особливу увагу зарубіжні ЗМІ приділяли політиці президентів в галузі охорони здоров’я, економіки і фінансів, президентським виборам, взаємодії президентів з органами законодавчої влади їх країн, а також зовнішньополітичній діяльності президентів, особливо їх участі у міжнародній європейській політиці та відповіді світових лідерів на зростаючу агресивність Росії.
АКТИВНІСТЬ ЗМІ У ВИСВІТЛЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРЕЗИДЕНТІВ
Найбільшу активність у представленні різних аспектів функціонування інституту президентства у світі в червні проявляли зарубіжні ЗМІ Франції (21 %), Великобританії (19 %), Німеччини (17 %) та Бельгії (12 %).
ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ПРЕЗИДЕНТІВ
Більшість публікацій, що розкривають внутрішньополітичну діяльність президентів, за період з 1 по 30 червня 2021 року знов були присвячені проблемам охорони здоров’я (19 %), на другому місці за популярністю – висвітлення президентських виборів в різних країнах (16 %) економічній і фінансовій політиці глав держав в червні було присвячено 15 % публікацій. Активність зарубіжні ЗМІ проявляли також у висвітлені стосунків президентів з парламентами в їх країнах (10 %) та політичній боротьбі президентів за владу (9 %).
Інформаційно-реферативні матеріали
- Акції протесту: Бразилія, Колумбія
- Боротьба з корупцією та злочинністю: Колумбія, Південно-Африканська Республіка, Україна
- Економічна і фінансова політика: Ліван, Мексика, Намібія, Перу, Сальвадор, США, Танзанія, Туреччина, Україна, Франція
- Засоби масової інформації: Нігерія
- Імпічмент президента: Албанія
- Дострокове припинення повноважень: Албанія
- Інавгурація президента: Малі, Монголія
- Корупція: Коста-Рика
- Міграційна політика: Туніс
- Національна безпека: Нігерія, Україна
- Охорона здоров'я: Аргентина, Бразилія, Демократична Республіка Конго, Еквадор, Кенія, Південно-Африканська Республіка, США, Танзанія, Україна, Філіппіни, Чилі
- Парламентські вибори: Алжир, Мексика, Росія
- Політична боротьба: Білорусь, Бразилія, М'янма, Нікарагуа, Перу, Туніс
- Президент і виконавча влада: Афганістан, Мексика
- Президент і законодавча влада: Ізраїль, Мексика, Україна, Франція, Чехія, Чилі
- Президент і судова влада: Україна
- Президентські вибори: Ізраїль, Іран, Монголія, Нікарагуа, Перу
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ПРЕЗИДЕНТІВ
Серед матеріалів щодо діяльності президентів на міжнародній політичній арені за період, що досліджується в цьому огляді, превалювали матеріали, які висвітлювали політику президентів світу на європейському континенті (43 %). Разом з питаннями міжнародної політики в межах Європейського Союзу, які склали 9 % усіх публікацій, доля висвітлення європейської політики президентів склала таким чином 52 %. Міжнародна політика президентів країн в Азії аналізувалася у 11 % публікацій (зменшення на 13 %), в Північній Америці – також у 11 %. Увагу оглядачі провідних медіа світу приділяли також ролі президентів в політиці економічних протистоянь і санкцій та міжнародній співпраці (по 7 %)
Інформаційно-реферативні матеріали
- Азія: Іран, США, Тайвань, Франція
- Африка: Кенія, Туреччина
- Боротьба з тероризмом: Туреччина
- Економічна війна та санкції: Білорусь, Венесуела, США, Україна
- Європа: Білорусь, Німеччина, Південно-Африканська Республіка, Польща, Росія, США, Україна, Франція
- Європейський Союз: Лівія, Молдова, Росія, США, Франція, Чехія
- Міжнародна співпраця: Єгипет, Іран, США, Україна
- НАТО: Росія, Україна
- Південна Америка: Бразилія, Гондурас, Нікарагуа
- Північна Америка: Гватемала, Мексика, Північна Корея, Росія, США, Тайвань, Туреччина, Україна
ІМІДЖ ПРЕЗИДЕНТІВ
Серед загалом найчастіше згадуваних президентів за досліджуваний період слід виділити президента США Д. Байдена (19 %), президента РФ В. Путіна (11 %), Президента України В. Зеленського (8 %), президента Франції Е. Макрона (5 %) та бувшого президента США Д. Трампа (5 %).
Інформаційно-реферативні матеріали
- Аргентина
- Білорусь
- Гамбія
- Ємен
- Замбія
- Колумбія
- Кот-д'Івуар
- Мавританія
- Нікарагуа
- Південно-Африканська Республіка
- США
- Україна
- Філіппіни
- Франція
- Чехія
МОДАЛЬНІСТЬ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО ПРЕЗИДЕНТІВ
Протягом досліджуваного періоду більшість публікацій електронних закордонних сайтів, що висвітлювали проблеми функціонування інституту президентства у світі, мали нейтральне забарвлення (66 %). Значну частку становили повідомлення з негативним контекстом (20 %) і 14 % матеріалів мали позитивну модальність.
Немає коментарів:
Дописати коментар