вівторок, 15 липня 2025 р.

Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує ситуацію з пенсійними виплатами для людей, які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв’язок із банком через війну.

Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує ситуацію з пенсійними виплатами для людей, які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв’язок із банком через війну.
Мова йде про внутрішньо переміщених осіб, які до 24 лютого 2022 року проживали на окупованих територіях і отримували пенсію, але більше року не користувалися банківським рахунком або не проходили процедуру ідентифікації.
Для забезпечення прозорості в обліку цих коштів у Законі «Про Державний бюджет України на 2025 рік» зазначено, що вони зберігатимуться в Пенсійний фонд України.

Важливо: Пенсіонери, на рахунки яких ці кошти були зараховані, зберігають на них повні права. Якщо особа жива або має законних спадкоємців, вони можуть отримати всю суму одним платежем.

Зверніть увагу: ця норма стосується лише пенсійних рахунків тих осіб, які відповідають наступним критеріям:
  • є (або були) внутрішньо переміщеними особами з територій, які були окуповані до 24 лютого 2022 року
  • отримували пенсію як внутрішньо переміщені особи до початку повномасштабного вторгнення
  • не користувалися пенсійним рахунком більше року або не проходили фізичну ідентифікацію протягом останніх шести місяців
Слід підкреслити: якщо особа вже пройшла фізичну ідентифікацію або зробить це перед фактичним перерахуванням коштів із рахунка до Пенсійного фонду, її гроші залишаться на банківському рахунку і не будуть переведені до ПФУ.

Що зміниться найближчим часом?
Після того як Пенсійний фонд сформує списки і передасть їх до «Ощадбанку», банк розпочне виплати за графіком, затвердженим Мінфіном і погодженим із НБУ. Мінсоцполітики координуватиме процес і стежитиме за рухом коштів.
Право на пенсію і вся нарахована сума зберігаються. Щоб отримати кошти, потрібно подати заяву до Пенсійного фонду особисто, онлайн або під час ідентифікації в «Ощадбанку». Після цього виплата здійснюється разово та в повному обсязі.
У разі смерті пенсіонера, невиплачені кошти можуть отримати його спадкоємці.

Для того, щоб ваші пенсійні заощадження залишалися в банку незмінними, потрібно пройти фізичну ідентифікацію одним із наступних способів:
  • у відділенні Ощадбанк
  • у місцевому підрозділі Пенсійного фонду України
  • через відеоідентифікацію на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України
  • через авторизацію на порталі Пенсійного фонду або Єдиному державному порталі електронних послуг з використанням кваліфікованого електронного підпису
Якщо ви вже користуєтесь карткою та пройшли ідентифікацію, нічого робити не потрібно — кошти залишаться на вашому рахунку і не будуть переведені до Пенсійного фонду України.
Додаткові консультації — гаряча лінія ПФУ: 0 800 503 753 (безкоштовно з усіх телефонів в Україні).
Детальніше про зміни — тут: https://bit.ly/4kAQDmG

Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови

Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять доступ до компенсації за знищене або пошкоджене житло більш зручним і реалістичним — з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими стикаються постраждалі громади.

Серед прийнятих змін:
1. Можна підтвердити знищення житла дистанційно — без виїзду комісії
Це стосується населених пунктів, які перебувають під постійними обстрілами. Відтепер комісія з обстеження може не виїжджати на місце, а використати фото чи відео, які:
  • відповідають затвердженим критеріям (постанова КМУ №472 від 21.04.2023)
  • дозволяють ідентифікувати місцезнаходження об’єкта
  • дають змогу оцінити ступінь його пошкодження або знищення.
На основі візуальних матеріалів комісія складає акт обстеження. Якщо за результатами перевірки буде підтверджено факт знищення житла — і за наявності інших підстав, передбачених програмою єВідновлення — заявник отримає житловий сертифікат на придбання нового помешкання.

2. Подати заяву на компенсацію тепер можна повторно
Це стосується тих, хто не встиг використати попередню компенсацію на ремонт житла у встановлений термін:
  • 12 місяців — для пошкоджень категорії А (легкі)
  • 18 місяців — для категорії Б (середні пошкодження).
Подати повторну заяву можна, якщо причина прострочки — об’єктивна.
Зокрема:
  • проходження військової служби в ЗСУ, інших військових формуваннях, правоохоронних органах
  • негативна безпекова ситуація, підтверджена наказом Головнокомандувача ЗСУ про райони ведення бойових дій або письмовим документом від уповноваженого органу (довільна форма).
Після отримання нової заяви комісія:
  • верифікує дані попереднього акту
  • фіксує наявність об’єктивних обставин у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ)
  • закриває попередню заяву
  • розглядає нову — на загальних підставах.

єВідновлення: як отримати другий транш на будівництво нового житла

У Дія доступний другий етап компенсацій у межах програми «єВідновлення»
Йдеться про допомогу для українців, чиї приватні будинки були знищені через війну, але є земельна ділянка для нового будівництва.

Що необхідно для отримання другого траншу – дивіться в інфографіці.

неділя, 13 липня 2025 р.

Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю

Держава змінює підхід до працевлаштування людей з інвалідністю.
З 2026 року в Україні набудуть чинності суттєві зміни до трудового законодавства. Це створить нові можливості для інтеграції осіб з інвалідністю в ринок праці.
Детальніше – в інфографіці

Програма «Доступні ліки» – у кожній аптеці країни!

З 1 липня 2025 року всі ліцензовані аптеки мають підписати договір із НСЗУ Національна служба здоров'я України, відтак – приєднатися до програми «Доступні ліки». Це допоможе не лише розширити перелік препаратів, а зробити їх доступними для українців ще й територіально!

«Доступні ліки» – це державна програма, яка дає змогу отримати препарати для лікування найпоширеніших груп хронічних хвороб – безоплатно або з частковою доплатою.

Що змінюється з 1 липня 2025 року?
Для аптек: участь у програмі «Доступні ліки» стане обов’язковою для всіх ліцензованих аптек. Вони мають підписати договір з НСЗУ і відпускати препарати за е-рецептом. Інакше – аптеку позбавлять ліцензії.
Для пацієнтів: «Доступних ліків» стане більше – і не лише у списку, а й територіально, поруч із вами.

Що робити, якщо в аптеці вам відмовляють у ліках за програмою?
  • якщо аптека не має договору з НСЗУ – повідомте на гарячу лінію МОЗ України за номером: 0800 505 201. Ваше звернення передадуть до Держлікслужби для подальшої перевірки аптеки.
  • якщо аптека має договір, але не відпускає «Доступні ліки» з е-рецептом – зверніться до НСЗУ (за номером: 16-77)
Нині програма «Доступні ліки» охоплює понад 600 торгових найменувань ліків та медвиробів для лікування понад 15 груп захворювань. Уже з серпня перелік поповниться ліками для вагітних і новими препаратами для контролю тиску, а з жовтня – препаратами для гормональної терапії раку молочної залози.

Як працює система попереднього запису в ЦНАПах?

Українці можуть здійснити попередній запис на прийом до ЦНАПу. Це зручний спосіб заздалегідь обрати послугу, дату й час візиту.

Як записатися онлайн та яка інформація міститься у талоні – дивіться в інфографіці.

Від школярів до ветеранів: хто може вступати до профтехів

До профтехів традиційно вступають учні після 9 та 11 класів, а також дорослі — зокрема ветерани і ветеранки, які мають право на зарахування поза конкурсом. На пільгових умовах можуть вступати й внутрішньо переміщені особи.
Жодних вікових або гендерних обмежень немає — потрібно лише бажання опанувати фах.
Офіційно вступна кампанія розпочалася 1 липня й триватиме до кінця вересня 2025 року. Подати заяву можна особисто або через електронний кабінет вступника.
Складати НМТ не потрібно!

Навчання може відбуватися як за бюджетні кошти, так і на контрактній основі. Вступник може подавати заяви до декількох закладів одночасно.
Просимо чоловіків-вступників звернути особливу увагу!
Цьогоріч до заяви обов’язково потрібно додати копію військово-облікового документа:
  • військовозобов’язаним і резервістам — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
  • призовникам — посвідчення про приписку до призовної дільниці
Також зазначаємо, що кожен заклад профтехосвіти має власні умови конкурсного добору, терміни приймання й зарахування, тому важливо завчасно ознайомитися з умовами конкретного закладу.
Докладно про пільги та умови зарахування читайте на сайті МОН: https://bit.ly/4kAYKQn

У застосунку Дія зʼявився новий розділ для ветеранів та ветеранок "Ветеран Pro"

Тепер у державному додатку на одній сторінці зібрано всі ключові державні послуги для ветеранів і ветеранок.
Щоб скористатися новою функцією, потрібно спочатку оновити застосунок "Дія", потім перейти у розділ "Сервіси" та обрати "Ветеран Pro". Розділ буде доступний лише для користувачів, які мають статус учасника бойових дій.
У розділі можна:
  • знайти фахівця із супроводу ветеранів
  • дізнатися про доступні пільги на житло за програмою "єОселя"
  • ознайомитися з можливостями у ветеранському спорті.
Це лише початок: перелік сервісів розширюватиметься — відповідно до потреб ветеранської спільноти та зворотного зв’язку від вас.

Соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю

В Україні з’явиться нова соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
Метою впровадження цієї підтримки є соціальна інтеграція і розвиток дітей віком від 6 років, які за станом здоров’я не мають можливості здобувати освіту в закладах загальної середньої освіти за денною формою.
У межах експериментального проєкту соціальні послуги надаватимуться разом із освітніми. Це стосується дітей з особливими освітніми потребами, які потребують високого ступеня підтримки (IV рівень та вище).
Держава оплачуватиме послугу надавачам, що відповідають визначеним вимогам. Для участі громади мають подати заявку та забезпечити необхідні умови. Після цього батьки або законні представники дитини з інвалідністю зможуть звернутися до органу місцевого самоврядування (соціального менеджера) для отримання послуги.

субота, 12 липня 2025 р.

Паркування для Захисників та Захисниць

Щоб паркуватися вільно зі статусом Захисника, завжди починайте паркування в застосунку.

Навіщо це?
Лише після початку паркування інспектор побачить, що авто належить вам. У сервісі «Погодинне паркування» вказуйте номер авто та вибирайте паркінг. Починайте паркування та завершуйте, щойно залишите стоянку.

Як не мати проблем з інспектором
Інспектор перевіряє номер авто та паркінгу. Переконайтеся, що номер паркінгу в застосунку відповідає паркувальному знаку, а номер авто в застосунку внесено без одруківок. Якщо все співпадає, інспектор не штрафуватиме. Іноді може попросити підтвердження пільги - підійде посвідчення ветерана в Дія

Що робити, якщо авто залишається на ніч 
Паркування в застосунку автоматично зупиняється о 22:00. Якщо залишаєте автівку на ніч, заплануйте час завершення паркування самостійно. Щойно почнете паркування в застосунку, натисніть на позначку «годинника» та вибирайте, коли зупинити.
Паркування для вас залишається безкоштовним, доки триває в застосунку.

пʼятниця, 11 липня 2025 р.

Нові правила грошової компенсації "пакунку малюка"

З 1 липня 2025 року змінено порядок призначення грошової компенсації «пакунку малюка»! 
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2025 р. № 765 грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» призначають органи Пенсійного фонду України.

Що важливо знати про послугу:
Відтепер звернутися за компенсацією можна незалежно від зареєстрованого або задекларованого місця проживання – за місцем фактичного звернення отримувача.
Подати заяву щодо компенсації можна протягом 12 місяців з дня народження дитини.

Способи подання заяви та документів (згідно з пунктом 8 Порядку № 114):
  • поштою – у паперовій формі до органів Пенсійного фонду України
  • особисто або поштою – до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)
  • онлайн – скориставшись послугою «єМалятко» через платформу Дія: diia.gov.ua/services/yemalyatko
Безбар’єрність – завжди у пріоритеті. А Дія забезпечує доступний і зрозумілий процес оформлення допомоги, де б ви не знаходились, незалежно від фізичних можливостей чи соціального статусу.

Деталі щодо послуги «пакунок малюка» у зручному форматі на нашому сайті: https://children.gov.ua/prohramy.../pakunok-malyuka
Тут ви знайдете важливу інформацію як для батьків, так і для закладів торгівлі, які бажають приєднатись до монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Дізнайтеся, скільки податків вам компенсує держава, якщо здасте житло в оренду ВПО

Бажаєте дізнатись, яку компенсацію податків будете отримувати від держави, якщо здасте житло в оренду ВПО? 
Скористайтесь одним з калькуляторів у чат-боті «Юридичний порадник для ВПО». Право на захист

Як це зробити:
👉 Перейдіть за посиланням https://t.me/IDP_advisor_bot та впишіть у поле для повідомлень команду /calc АБО оберіть у боті «Основні питання» → «Виплати / Пенсія» → «Субсидія на оренду» → «Калькулятори».
👉 Оберіть бажаний калькулятор:
  • Калькулятор компенсації податків і зборів для Орендодавця, якщо хочете дізнатись, яку суму компенсації зможете отримати
  • Калькулятор субсидії на оренду житла для Орендаря, якщо ВПО хоче зорієнтуватися, яким може бути розмір субсидії за оренду.
Щоб спробувати як це працює, переходьте в чат-бот.

Більше про компенсацію податків, якщо здаєте житло в оренду для ВПО, розповідаємо у відео https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/videos/637644582036874 або можна почитати за посиланням https://www.facebook.com/share/p/1C598uzw6B/ 

середа, 9 липня 2025 р.

Оздоровлення дітей киян-Захисників у супроводі дорослого

Тепер подати заяву на путівку стало зручніше — онлайн через Електронний кабінет Захисника.
А головне — тепер для оформлення заяви не потрібно відвідувати установи особисто.

Хто може скористатися:
  • Захисники та Захисниці України, а також члени їхніх сімей (якщо дітям до 14 років)
  • Учасники Революції Гідності (якщо дітям до 14 років)
  • Законні представники дітей загиблих, зниклих безвісти або полонених Захисників — до досягнення дитиною 18 років
Детальна інформація та перелік документів - тут: https://portal.kyiv.digital/category/defender

Забезпечення допоміжними засобами реабілітації

УСВП Солом'янської РДА продовжує здійснювати прийом заяв від громадян щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до Наказу Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.12.2024 № 453, затверджено Порядок забезпечення киян допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації), засобами особистої гігієни

Для отримання інформації щодо можливості отримання даних виробів, рекомендуємо звертатися до Управління за телефоном (044) 207-39-61 

У застосунку Дія зʼявився новий розділ для ветеранів та ветеранок "Ветеран Pro"

Тепер у державному додатку на одній сторінці зібрано всі ключові державні послуги для ветеранів і ветеранок.
Щоб скористатися новою функцією, потрібно спочатку оновити застосунок "Дія", потім перейти у розділ "Сервіси" та обрати "Ветеран Pro". Розділ буде доступний лише для користувачів, які мають статус учасника бойових дій.

У розділі можна:
  • знайти фахівця із супроводу ветеранів
  • дізнатися про доступні пільги на житло за програмою "єОселя"
  • ознайомитися з можливостями у ветеранському спорті
Це лише початок: перелік сервісів розширюватиметься — відповідно до потреб ветеранської спільноти та зворотного зв’язку від вас.

Соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю

В Україні з’явиться нова соціальна послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю. Метою впровадження цієї підтримки є соціальна інтеграція і розвиток дітей віком від 6 років, які за станом здоров’я не мають можливості здобувати освіту в закладах загальної середньої освіти за денною формою.

У межах експериментального проєкту соціальні послуги надаватимуться разом із освітніми. Це стосується дітей з особливими освітніми потребами, які потребують високого ступеня підтримки (IV рівень та вище).

Держава оплачуватиме послугу надавачам, що відповідають визначеним вимогам. Для участі громади мають подати заявку та забезпечити необхідні умови. Після цього батьки або законні представники дитини з інвалідністю зможуть звернутися до органу місцевого самоврядування (соціального менеджера) для отримання послуги.


понеділок, 7 липня 2025 р.

Грант для ветеранів та другого з подружжя: як отримати?

Державна служба зайнятості пропонує людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам та другому з подружжя безповоротну, безпроцентну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу. Для того, щоб скористатися такою можливістю, потрібно визначитися зі сферою, в якій вони воліють працювати, з’ясувати умови надання допомоги та у разі виникнення додаткових питань, звертатися за консультаціями до кар’єрних радників в офісах Зроблено в Україні.
Для початку слід зрозуміти, яких капіталовкладень потребує бізнес, а також, як багато найманих працівників потрібно, щоб займатися вибраною справою.
Проте, слід розуміти, що розмір гранту визначається відповідно до суми запиту та не перевищує:
  1. для другого з подружжя, в тому числі зареєстрованого як фізична особа – підприємець, у разі зобов’язання створити: одне робоче місце – до 250 тис. гривень; два робочих місця – від 250 тис. до 500 тис. гривень.
  2. для учасника бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни в тому числі зареєстрованих, як фізичні особи – підприємці, у разі зобов’язання створити: одне робоче місце – до 250 тис. гривень; два робочих місця – від 250 тис. до 500 тис. гривень; чотири робочих місця – від 500 тис. до 1 млн гривень.
Для отримання гранту в сумі від 500 тис. до 1 млн гривень включно заявник повинен бути зареєстрований, як фізична особа – підприємець впродовж не менш, як 12 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту.
Виплати у розмірі до 500 тис. гривень фінансуються виключно за рахунок коштів гранту. Суми від 500 тис. до 1 млн гривень надаються за умови співфінансування отримувачем у такому співвідношенні: 70 відсотків вартості проекту – за рахунок гранту, не менше 30 відсотків – за рахунок коштів отримувача.

     

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла.
Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду.
Як усе оформити – дивіться в інфографіці.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...