четвер, 24 квітня 2025 р.

Персональні та бойові дані: як уникнути витоку чутливої інформації

В інформаційну еру захист персональних і службових даних став критично важливим, особливо для військовослужбовців. Ворожа розвідка постійно шукає шляхи отримання цінної інформації, яка може розкрити плани, розташування чи персональні дані про особовий склад.

Розуміння методів, які використовує противник для збору інформації, та знання основних правил цифрової безпеки дозволяє ефективно захиститися від витоку даних. Міноборони розповідає про основні загрози та надає практичні поради щодо захисту персональної та службової інформації.

Докладніше: https://bit.ly/3EhxY0h

середа, 23 квітня 2025 р.

Учіться працювати зі штучним інтелектом та технологіями майбутнього з Дія.Освіта та BecomingXUkraine

Хочете бути затребуваними на ринку праці або не знаєте, із чого почати професійний шлях? Дивіться серіали від Дія.Освіта та BecomingX Ukraine та дізнавайтеся, як застосовувати ШІ та інновації при працевлаштуванні та в роботі.
У кожному курсі — максимум практичних знань — презентації, структуровані нотатки, кейси та інфографіка. Дивіться серіали та розвивайте цифрові навички, необхідні для працевлаштування:

Ще більше можливостей для розвитку шукайте на Дія.Освіта — https://osvita.diia.gov.ua 

Уряд розширив можливості підтримки ветеранів у закладах охорони здоров'я

Уряд ухвалив постанову, яка дає змогу залучати нові категорії фахівців до роботи з ветеранами та учасниками бойових дій під час їх перебування у медичних закладах.
Ці спеціалісти надаватимуть додаткову допомогу учасникам бойових дій, ветеранам та демобілізованим військовослужбовцям, членам їхніх сімей, людям з інвалідністю внаслідок війни, а також сім’ям зниклих безвісти та загиблих (померлих) військових і ветеранів.
Зокрема фахівці з орієнтування в просторі допомагатимуть захисникам, які втратили зір, адаптуватися до нових умов життя, а фахівці з супроводу працюватимуть із пацієнтами з перших днів надання медичної або реабілітаційної допомоги.
Крім того, передбачено надання консультацій та проведення бесід з родинами ветеранів для покращення їхнього емоційного стану і запобігання психологічним чи соціальним труднощам.

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Як реалізувати житловий сертифікат єВідновлення

Якщо ваше житло було зруйноване, отримайте житловий сертифікат — компенсацію, щоб придбати нову оселю. Покроково розповідаємо, що робити після одержання сертифіката в Дії.
  • Забронюйте кошти за сертифікатом
Оберіть житловий сертифікат у застосунку Дія та натисніть Забронювати кошти чи скористайтеся послугою бронювання на порталі Дія.
Якщо є кошти на рахунку програми, отримаєте сповіщення за кілька днів. Якщо ні — заявка стане в електронну чергу. Пріоритет мають військові, родини загиблих, люди з інвалідністю та багатодітні родини.
  • Скасуйте право власності на знищене житло
Після отримання сертифіката зверніться до нотаріуса або держреєстратора. Цей крок обов’язковий перед купівлею нового житла.
  • Підпишіть договір купівлі-продажу нового житла
Після бронювання у вас є 30 днів на оформлення угоди. Купуйте об’єкт одним сертифікатом або об’єднайте декілька — навіть разом з іншою людиною.

Маєте статус ВПО, а зруйноване житло було єдиним і розташовувалося на підконтрольній території? Отримуйте гроші на нову домівку зі спеціальними умовами єВідновлення для переміщених осіб. Уряд перерозподілив кошти, щоб 15 млрд грн на житло гарантовано отримали тисячі вимушено переселених родин.

Сервіс єВідновлення й Реєстр пошкодженого та знищеного майна реалізовані Міністерством розвитку громад та територій України й Міністерством цифрової трансформації України.

Зміни щодо обчислення середньомісячного доходу сім'ї для усіх видів державної соціальної допомоги

Кабінет Міністрів України оновив Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Серед ключових змін передбачено, що розмір житлової субсидії та дохід, отриманий від вимушеного продажу транспортного засобу або нерухомого майна, не включатиметься до середньомісячного сукупного доходу.
Натомість заробітна плата враховуватиметься до сукупного доходу в розмірі, що залишається після сплати ПДФО та військового збору, а грошове забезпечення військовослужбовців — після сплати військового збору.
Такий підхід сприяє удосконаленню механізму надання підтримки громадянам з урахуванням їхніх потреб. 
Ознайомитися з детальною інформацією можна за посиланням: https://surl.li/dnznrq

середа, 16 квітня 2025 р.

Допомога з безробіття

Держава підтримує людей, які втратили роботу, надаючи допомогу з безробіття.
Розмір виплати залежить від вашого страхового стажу.
Максимальна сума – 8000 грн на місяць.
Як оформити допомогу і як довго можна її отримувати – дивіться в інфографіці.

На світлофорах у Києві з'явились нові кнопки виклику зеленого світла для пішоходів із порушеннями зору

На світлофорах у Києві з'явились нові кнопки виклику зеленого світла для пішоходів із порушеннями зору.
Кнопки оснащені сенсором і видають ледь помітний звуковий сигнал. Натискати на цю кнопку не потрібно. Пішоходам потрібно лише піднести до кнопки руку та затримати її на кілька секунд – і зелене світло ввімкнеться через певний час.
Для людей з порушеннями зору на прямокутній кнопці знизу розміщена спеціальна кругла кнопка. На ній тактильно можна відчути стрілку, що вказує напрямок для переходу дороги.

Кнопки вже працюють на світлофорних об’єктах:
  • вул. Старобориспільська – вул. Хвильового
  • вул. Олекси Тихого – вул. Вадима Гетьмана
  • вул. Деміївська – просп. Лобановського
  • просп. Повітряних Сил – вул. Стадіонна
  • вул. Героїв Космосу, 8, 11
Також нові кнопки незабаром з'являться на:
просп. Лобановського – вул. Брожка
просп. Лісовий, 13
вул. Милославська, 12
вул. Чавдар – вул. Ващенка
вул. Вербицького, 10
вул. Максимовича – вул. Рудницького – вул. Колоса

Заплановано встановити за адресами:
вул. Січових Стрільців – вул. Глибочицька
вул. Костянтинівська – вул. Нижній Вал – вул. Верхній Вал
вул. Хрещатик – вул. Прорізна
вул. Хрещатик – вул. Михайлівська
вул. Райдужна – вул. Стальського
просп. Миру, 17/15-А
вул. Рейгана, 42
вул. Архипенка, 10
вул. Харченка – вул. Дружби
вул. Максимовича, 7, 9
Велика Кільцева дорога – вул. Газопровідна

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Міфи і правда про субсидію на оренду житла для ВПО

Друзі, продовжуємо детальніше розповідати про субсидію на оренду житла для ВПО. Зокрема, про договір, який мають підписати внутрішньо переміщена особа і власник житла, який здає його в оренду
Багато кого відлякує сформоване попереднім досвідом бюрократичних процедур уявлення, що оформити і підписати договір – це складно. Наспраді – ні.

Типовий договір найму встановленої форми можна просто скачати, він доступний за посиланням https://bit.ly/4aNvNxa.
Також він доступний на порталі електронних послуг Пенсійний фонд України https://portal.pfu.gov.ua/ та у відділеннях Пенсійного фонду України, треба буде лише заповнити у ньому свої дані.

Щоб мінімізувати час на подання документів, можна взагалі укласти договір найму та подати заяву на субсидію онлайн (як це зробити – детально розповідаємо тут https://bit.ly/4iaPu3T).
Також нагадуємо, що договір – це інструмент захисту ВПО від неочікуваних змін в умовах проживання чи від виселення. Завдяки такому договору ви убезпечите себе від несподіваного підняття ціни чи вимоги звільнити житло протягом 24 годин.
При цьому орендодавцю договір дає більше впевненості, що орендар платитиме за житло вчасно. Тому субсидія на оренду і надається за умови наявного договору.

Дізнавайтесь більше про субсидію на оренду житла для ВПО https://bit.ly/42M95DB і будьте захищенішими та впевненішими у завтрашньому дні.

Як призначається та виплачується одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни

Хто має право?
Ветерани та ветеранки з інвалідністю внаслідок війни, яким встановлено статус згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та видано посвідчення в якому зазначено один із цих пунктів.

Який розмір допомоги?
  • І група — 400 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 1 211 200 грн)
  • ІІ група — 300 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 908 400 грн)
  • ІІІ група — 250 прожиткових мінімумів (станом на 2025 рік — 757 000 грн)
Перелік документів
До заяви (згідно з додатком 2 до постанови КМУ від 29.04.2016 № 336) додаються копії (скановані копії) таких документів:
  • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни
  • витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідки медико-соціальної експертної комісії
  • паспорта заявника
  • ідентифікаційного номера або відмітку в паспорті громадянина України про відмову від його прийняття
  • документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти особу з інвалідністю внаслідок війни, зазначену у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону, оформленого відповідно до законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи)
  • довідки з реквізитами рахунка, відкритого в банку на ім’я одержувача ОГД.
Куди подавати документи?
Особисто або поштою: Міністерство у справах ветеранів України, вул. Хрещатик, 34, м. Київ, 01001
Через будь-який ЦНАП – незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

Порядок виплати
Рішення про призначення та виплату ОГД оформляється наказом Мінветеранів. Кошти надходять на банківський рахунок, вказаний у заяві.
Важливо! Військовослужбовцям, які проходять військову службу – ОГД виплачується військовою частиною (установою, організацією), в якій проходять службу

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

У міському застосунку Київ Цифровий – новий сервіс "Адопція тварин"

У міському застосунку Київ Цифровий – новий сервіс "Адопція тварин"
Він об’єднує притулки міста та допомагає знайти домівку тваринам.
Користувачі можуть переглядати фото котів і собак, їх описи, додавати улюбленців до списку обраних і ділитися історіями тварин у соцмережах.

Адопція тварин доступна в розділі «Міські сервіси», в останній версії застосунку.
Щоб взяти тварину додому, потрібно вибрати її картку та натиснути «Запропонувати дім». Опікун зв’яжеться з користувачем протягом 5 днів, аби домовитись про знайомство та відповісти на питання щодо догляду.
Передача тварини відбувається відповідно до правил притулку, з якого її забиратимуть.

Притулки та опікуни тварин, які хочуть доєднатись до проєкту та додати своїх підопічних у застосунок для пошуку їм нової сім’ї, можуть зареєструватися за інструкцією: https://e.surl.li/cloned.

Детальніше – на kyivcity.gov.ua

середа, 9 квітня 2025 р.

Де отримати ветпаспорт для тварини?

Оформити ветеринарно-санітарний паспорт можна в державній лікарні ветеринарної медицини. (https://bit.ly/4clpvWl)

Як отримати ветпаспорт на тварину?
Щоб оформити ветеринарно-санітарний паспорт, потрібно:
  • Провести огляд тварини у державного лікаря ветеринарної медицини.
  • Переконатися, що тварина має маркування: мікрочип (його потрібно зчитати за допомогою сканера) або клеймо, нанесене не пізніше 3 липня 2011 року. Дані про ідентифікацію тварини треба внести до ветсанпаспорту.
  • Надати підтвердження про щеплення від сказу.
Детальніше: https://bit.ly/3EerOhh

1500 грн на заняття спортом через Дія для ветеранів

Ветерани, отримайте 1 500 грн на заняття спортом через Дія.
Займайтеся в спортзалі, басейні чи секціях з допомогою від держави. Оформлюйте 1500 грн щоквартально через Дію та підтримуйте свою фізичну форму, знімайте стрес і знаходьте однодумців.

Як отримати виплату?
  1. Відкрийте Дію → Сервіси → Ветеранський спорт
  2. Ознайомтеся з правилами програми
  3. Виберіть Дія.Картку для зарахування коштів.
  4. Перевірте заявку та натисніть Надіслати.
Подавайте заявку до 20 квітня, а кошти надійдуть упродовж шести робочих днів.
Програма доступна для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни, які мають код платника податків і підтверджений статус у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.
Ветеранський спорт — це більше, ніж активність. Це шлях до відновлення, адаптації та підтримки.
Подавайте заявку в Дії і використовуйте допомогу з користю!

Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України.

понеділок, 7 квітня 2025 р.

єВідновлення: відбудова на власній ділянці

єВідновлення: відбудова на власній ділянці — додали новий розділ у Дія

Якщо ваш дім було знищено через бойові дії, будуйте новий на власній землі — за державною компенсацією в межах програми єВідновлення.

Для кого?
Послуга доступна тим, хто втратив свій приватний будинок і має земельну ділянку, де можна звести новий. Щоб кожен, хто пережив важкі часи, зміг відновити своє життя в комфорті. Перші 600 родин уже цього тижня отримають кошти для відбудови на власній ділянці.

Де можна будувати?
Будуйте на своїй землі на підконтрольній території, де вже немає активних бойових дій.

Як це працює?
  1. Подайте заяву про компенсацію через Дію або в ЦНАПі. Після розгляду вам буде призначено суму компенсації, яка відобразиться в Дії.
  2. Зареєструйте повідомлення про початок будівельних робіт на порталі Дія або в ЦНАПі.
  3. Після отримання компенсації скасуйте право власності на знищене майно.
  4. Подайте заяву про виплату коштів у застосунку Дія: Сервіси → єВідновлення → Виплата на будівництво.
Оновіть банківські реквізити та оберіть об’єкт, на якому відбувається будівництво, згідно з раніше поданим повідомленням про початок будівельних робіт.
Виплата надходить на вашу картку єВідновлення двома частинами — по 50%. Першу частину потрібно витратити на 90%, і підтвердити це в застосунку Дія.

Не забудьте використати першу частину виплати протягом 18 місяців, а обидві — за 36 місяців від моменту отримання першої. Якщо не встигнете, виплата повернеться державі.
Тепер ви можете обрати: купити готове житло або звести новий будинок з компенсацією. 

Сервіс єВідновлення й Реєстр пошкодженого та знищеного майна реалізовані Міністерством розвитку громад та територій України й Міністерством цифрової трансформації України.

пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Вербування підлітків. Як вберегти дітей від порушення закону?

Російські спецслужби намагаються вербувати українських дітей. Ворог використовує соціальні мережі й месенджери, щоб маніпулювати підлітками, пропонуючи їм «легкий заробіток». Завдання можуть починатися начебто з невинних — наприклад, розклеювання листівок, — але згодом переростати в серйозні злочини.
МВС України Міністерство освіти і науки України зібрали рекомендації — як батькам і освітянам розпізнати вербування дитини й запобігти порушенню закону?

На що звернути увагу:
  • У дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
  • Дитина проводить багато часу в Telegram, має нових підозрілих знайомих.
  • Змінилася поведінка: дитина стала замкнутою, уникає розмов, раптово зацікавилася військовою тематикою і говорить про «швидкий заробіток».
Як діяти дорослим:
  • Формуйте довірливі стосунки з дитиною з раннього віку.
  • Говоріть із нею про правила безпеки в інтернеті.
  • Навчайте не спілкуватися з незнайомцями.
  • Поясніть, що «легкі гроші» можуть мати серйозні наслідки.
  • Підвищуйте рівень медіаграмотності та правової свідомості дітей.
  • Розкажіть дитині, що з будь-якою кризовою ситуацією вона може звернутися до інспектора СОБ (Служби освітньої безпеки). Присутність таких офіцерів у закладах освіти — це гарантія безпеки дітей.
У разі отримання підозрілих повідомлень в соціальних мережах та месенджерах (особливо в Telegram-каналах) — негайно телефонувати 102, 112 або сповіщати кіберполіцію https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

четвер, 3 квітня 2025 р.

Три причини пройти курси професії "Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування"

Хочеш розбиратися в мережах, інтернеті та кібербезпеці? 
У світі, де інтернет — не розкіш, а частина повсякденного життя, фахівці, які вміють його налаштовувати та підтримувати, завжди мають роботу.
Ось три причини пройти курси професії «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування» — і ще одна бонусна!
Гортай карусель і дізнавайся більше!
Або переходь на платформу «Професійна освіта онлайн» і починай навчання вже зараз https://surl.li/icgwxs

Як отримати статус УБД: ключові зміни та покрокова інструкція

Військовослужбовці, які брали або беруть участь у бойових діях, мають право на отримання статусу учасника бойових дій. Цей статус гарантує державні пільги та соціальні гарантії.

«Отримати статус учасника бойових дій можна двома шляхами. Перший – автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни, куди уповноважені особи військових частин зобов’язані внести відповідні відомості упродовж п’яти днів з моменту початку виконання бойового завдання. Другий – шляхом подання документів особисто до однієї з 21 комісії Міністерства оборони, які займаються розглядом таких матеріалів», – зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Докладніше: https://bit.ly/4cgirug

вівторок, 1 квітня 2025 р.

Як отримати одноразову грошову допомогу членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, загиблого внаслідок поранення

Як отримати одноразову грошову допомогу членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, загиблого (померлого) внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та/або іншої країни проти України, бойових дій та збройного конфлікту?

Дивись в інфографіці: 

Джерело: Мінветеранів
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...