пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Відтепер штапм апостиля на офіційних документах громадян України зможуть проставити за місцем проживання

Офіційні документи, такі як свідоцтво про народження або шлюб, документи, видані органами юстиції та судами, оформлені нотаріусами, атестати та дипломи досить часто необхідно надавати за кордоном. Перед цим документ в обов'язковому порядку має бути легалізований. Процедура підтвердження автентичності офіційних документів за кордоном значно спрощена для країн-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Більше 90 країн світу, які приєдналися до цієї угоди, проголосили запровадження апостиля.
АПОСТИЛЬ - це спеціальна форма засвідчення документів, призначених для використання на територіях інших держав. Апостилювання є підтвердженням того, що особа, яка підписала відповідний документ, мала для цього всі необхідні повновадження. Така форма легалізації визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції, до якої у 2002 році приєдналася і Україна. 
Щорічно близько 120 тисяч українців звертаються до органів юстиції з проханням проставити апостиль на офіційних документах. Донедавна жителям всіх областей потрібно було їхати з цією метою до столиці. Відтепер, завдяки запровадженню Електронного реєстру апостилів, уповноважені органи можуть дистанційно опрацьовувати документи, і громадянам  більше не потрібно гаяти свій час та витрачати чималі гроші на поїздку до Києва. Приймати та розглядати документи для проставлення апостиля, а також видавати їх уповноважені територіальні органи юстиції, а семе відділи державної реєстрації актів цивільного стану. 
В кожному уповноваженому районному відділі ДРАЦС проставленням апостиля займається окремо призначений співробітник. Саме формування штампу апоксиля здійснюється за допомогою програмних засобів Електронного реєстру апостилів у вигляді електронного документа. Більше того, будь-який громадянин може безоплатно перевірити факт видачі апостиля у режимі онлайн через веб-сторінку, яку веде адміністратор Електронного реєстру.
Для проставлення апостиля необхідно подати заяву (окремо для кожного документа), оригінал документа, на якому мають проставити апостиль, а також паспорт громадянина України або ж національний паспорт іноземця. 
Звертатися за проставленням апостиля мають право також особи без громадянства. 
Вартість штампу апостиля для громадян україни, іноземців та осіб без громадянства складає 3 неоподаткованих мінімуми доходів громадян (51 грн.), юридичних осіб - 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 грн.). Від оплати цієї послуги звільнені інваліди І і ІІ груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти.
Процедура займає всього 2 робочі дні, і лише в таких випадках, як необхідність отримання зразка підпису, відбитка печатки або штампа або ж здійснення перевірки документів її може бути продовжено до 20 робочих днів.
У  відділах ДРАЦС також можна дізнатись про особливості визнання документів з апостилем в тій чи іншій країні, котрі приєдналися до Гаазької конвенції.

Матеріал підготовлено Українським освітнім центром реформ 
в рамках грантового проекту "Електронне урядування спрощує спілкування" 
за підтримки американського народу, наданої через Агенство США 
з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту "Справедливе правосуддя" 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...