Булінг - це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з'являється новий вид цькування - кібербулінг. Україна займає дев'яте місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед п'ятнадцятирічних (за даними доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я у 2016 році).
Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту. "В рамках кампанії #СтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей", - повідомили в міністерстві.
"Надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації - настрою і стану дитини", - додають в Мін'юсті. Також в міністерстві закликали звернути увагу та поговорити з дитиною, якщо:
- у дитини немає друзів
- дитина боїться іти до школи
- має низьку самооцінку
- у дитини з'являються зіпсовані речі
- дитина сама наносить собі ушкодження
- сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.
Джерело: ГЛАВКОМ
Немає коментарів:
Дописати коментар