Вийшов черговий випуск інформаційно-аналітичного журналу "Стратегія сталого розвитку України - 2030" №15, 2020.
ГОЛОВНІ НОВИНИ
- Верховна Рада підтримала проект Держбюджету на 2021 рік у першому читанні
- У проекті Держбюджету-2021 передбачена рекордна кількість коштів на соціальні виплати.
- У Верховній Раді створили робочу групу, яка повинна розробити законопроекти для відновлення електронного декларування та діяльності Конституційного Суду.
- Кабмін схвалив внесення змін до Митного тарифу для сприяння розвитку легкої промисловості України.
- Уряд затвердив постанову про передачу земель ОТГ.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що уряд готовий підтримати підприємців під час карантину вихідного дня.
- Уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023 року.
- Уряд затвердив порядки та умови надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію окремих пріоритетних проектів розвитку громад та територій.
- Верховна Рада України у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій».
- Кабінет Міністрів підготував проект бюджету, у якому збільшено фінансування науки на 1,8 млрд грн (+18,2 %) порівняно із 2020 роком.
- Уряд запровадив карантин вихідного дня до 30 листопада 2020 року.
- Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо накопичувальної професійної пенсійної системи.
АНАЛІТИЧНИЙ КОМЕНТАР ІЗ ОНЛАЙН-ЗМІ
- Любов Степченко, мол. наук. співроб. інформаційно-аналітичного відділу ФПУ Передача сільськогосподарських земель у комунальну власність ОТГ: що зміниться?
ОГЛЯД ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ
- Новини про перемогу на виборах Джо Байдена зустріли з обережним оптимізмом багато українців, які розглядали це як можливість повернення до тієї однозначної підтримки США, яка сприяла консолідації міжнародної опозиції проти вторгнення Росії до Криму та Сходу України у 2014 р.
- В Україні частка цифрових безготівкових операцій − у загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток − зросла з 25 % у 2014 р. до майже 50 % наприкінці 2019 р., за даними Національного банку України.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче розпустити Конституційний Суд України після його ухвал, які затримують прогрес у боротьбі з корупцією та ставлять під загрозу мільярди доларів міжнародної допомоги.
РЕАЛІЗАЦІЯ ІНІЦІАТИВ У МЕЖАХ "СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ - 2030"
- Офіційна інформація
- Загальна концепція реформування та її реалізація
- Податкова реформа
- Митна реформа
- Земельна реформа
- Дерегуляція та розвиток підприємництва
- Реформа енергетики, програми енергоефективності та енергонезалежності
- Програма розвитку українського експорту
- Реформа системи національної безпеки та оборони
- Антикорупційна реформа
- Децентралізація та реформа державного управління
- Судова реформа
- «Велике будівництво»
- Реформа освіти та науки
- Реформа охорони здоров’я
- Пенсійна реформа
ІНІЦІАТИВИ РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАДНИХ СТРУКТУР ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
- Український кризовий медіа центр. 6500 кущів канадської чорниці висадили у П’ядицькій громаді (Івано-Франківська обл.)
- Голова П’ядицької громади Петро Гайдейчук: Програма USAID DOBRE надала технічну допомогу на суму 1,5 млн, ще 300 тис. ми виграли в рамках X обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах спільного фінансування виділили з місцевого бюджету.
- Український кризовий медіа центр. Софіївська громада Дніпропетровської області розпочала малу приватизацію
- Голова бюджетної комісії попереднього скликання Софіївської селищної ради Алевтина Іващенко: Будівля магазину, яка перебувала в занедбаному стані, поступово руйнувалася, адже коштів на її охорону та збереження в бюджеті не було, отримала ефективного власника, який має намір відремонтувати будівлю і відновити роботу універсального магазину.
- Укрінформ. У новому відділенні Львівської лікарні швидкої допомоги облаштували 130 ліжок із доступом до кисню для лікування хворих з коронавірусом
- Укрінформ. Депутати Кривого Рогу прийняли рішення про податкові канікули з місцевих податків для малого та середнього бізнесу, постраждалого від карантинних обмежень
- Член виконкому Костянтин Павлов: Місто надасть допомогу малому та середньому бізнесу, в якому задіяно майже 40 тис. криворіжців
НОВИНИ ІЗ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: Україна зацікавлена в розширенні подальшої співпраці з Європейським інвестиційним банком.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: На позачерговому засіданні уряд ухвалив рішення, яке дасть можливість розблокувати роботу системи електронного декларування
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: Середня зарплата в Україні у вересні зросла до максимуму від початку року і становила майже 12 тис. грн.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: …На засіданні уряд затвердив порядок надання субвенції регіонам для реалізації пріоритетних проєктів розвитку в соціальній сфері
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: Верховна Рада підтримала в першому читанні проєкт Державного бюджету на 2021 р. «За» проголосували 275 парламентарів…
- Дружина Президента України Олена Зеленська: Днями я взяла участь в онлайн-нараді з командою проекту з оновлення системи шкільного харчування.
- Народний депутат України Борислав Береза: Меня искренне порадовала новость о том, что Украина присоединилась к программе NASA «Артемида».
- Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров: Вільна економічна зона на Закарпатті − є перспектива!
ЕКСПЕРТНИЙ ПОГЛЯД
- 28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.
- Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони, «щоб обговорити нові можливі загрози безпеці країни», пов’язані з рішенням Конституційного Суду стосовно антикорупційного законодавства.
- КСУ 27 жовтня на закритому засіданні визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. У НАБУ заявили, що через це доведеться закрити понад сотню проваджень. У НАЗК повідомили, що реєстр електронних декларацій уже закритий.
- Конституційний Суд 27 жовтня визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
- Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, які необхідні для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Як заявили у відомстві, без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
- Україна через проведення незаконної агітації на Закарпатті під час місцевих виборів заборонила в’їзд двом високопосадовцям з Угорщини. У ЄС це назвали питанням двосторонніх відносин між країнами.
- За оцінками НБУ, доходи українців у другому кварталі цього року знизилися в реальному і номінальному вимірі, і, головне, через скорочення зарплат. У коментарі «Слово і діло»
- Глава держави Володимир Зеленський вважає рішення КСУ щодо декларування публічним виявом змови частини старих еліт і олігархів. Раніше Президент подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного Суду.
- Глава держави Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити проєкт судової реформи для її реалізації в Україні.
- Відсутність траншів МВФ може уповільнити відновлення економіки й істотно погіршити інфляційні і девальваційні очікування в Україні, вважають у НБУ. На тлі конституційної кризи співпраця з міжнародними партнерами може бути поставлена на паузу доти, доки проблема довкола рішення КС не буде вирішена.
- Глава держави Володимир Зеленський, з огляду на рішення КСУ щодо декларування, подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного Суду.
- В уряді обговорюють можливість запровадження карантину «вихідного дня», якщо кількість заражень COVID-19 зростатиме.
- У партії влади наголошують, що вийти з конституційної кризи можна в політично-правовий спосіб. Водночас, чітких заяв з боку Заходу не надійшло.
- Уряд розглядає можливість запровадження карантину «вихідного дня» в разі погіршення ситуації
- У МОЗ заявили, що, якщо кількість інфікованих буде більшою від 20 тис. інфікованих на добу, введуть в дію протокол медичного сортування, за якого медична допомога надаватиметься вибірково. Пріоритет — хворим з більшими шансами на виживання.
- Кабінет Міністрів найближчим часом проголосує за запровадження на території України карантину «вихідного дня», як стверджують у МОЗ.
- Верховна Рада в середу, 4 листопада, відправила на повторне перше читання законопроєкт про відтермінування обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО або «касових апаратів»).
- Конституційний Суд не зміг провести засідання 10 листопада через відсутність кворуму. Таким чином, його робота фактично заблокована з ініціативи самих суддів.
- У жовтні українську реєстрацію отримали 38,8 тис. уживаних легкових автомобілів, ввезених із-за кордону. Це майже в 1,5 раза більше, ніж рік тому і є рекордним показником від початку 2020 р.
- Уряд запровадив карантин «вихідного дня», який триватиме, щонайменше, три тижні. У Кабміні пояснили, що підприємці зможуть розраховувати на допомогу з боку держави.
- 11 листопада уряд оголосив про запровадження карантину «вихідного дня», однак у регіонах із цього приводу вже почалися суперечки. Зокрема, мер Львова Андрій Садовий заявив, що міська влада не погодиться на такі умови.
- Міністерство освіти України розглядає можливість початку шкільного навчання з п’яти років.
- Уряд 11 листопада запровадив по всій країні карантин «вихідного дня». Цим рішенням невдоволені представники великого бізнесу. Так, один із магазинів-гігантів оголосив, що графік роботи змінюватися не буде.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-наради з мерами міст пояснив сенс карантину «вихідного дня» і пообіцяв компенсації бізнесу.
- До 2022 р. Міністерство оборони реорганізує понад 40 своїх держпідприємств, а ще 44 – ліквідує. Це передбачає стратегія реформування відомства.
- 17 листопада в Києві під парламентом протестували підприємці. Вони вимагали скасувати карантин «вихідного дня», а також виступали проти нових умов фіскалізації.
- Пацієнти з коронавірусом, які лікуються амбулаторно, мають право вимагати безкоштовного надання всіх послуг та ліків. Це передбачає пакет допомоги для боротьби з пандемією, розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
- Верховна Рада відмовилася відтермінувати обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб-підприємців.
- Проєкт бюджету України на 2021 р. не встигнуть розглянути і ухвалити до 1 грудня. Про це заявив очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
- Для перегляду програми МВФ Україна має досягти повного взаєморозуміння у кроках для подальшої співпраці, заявила директоркарозпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва після телефонної розмови з Президентом Володимиром Зеленським.
- Уряд схвалив законопроєкт із впровадження професійної накопичувальної системи. Наразі це стосуватиметься осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах.
ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ, УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ТИМЧАСОВО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ
- Офіційна інформація
- Підтримка внутрішньо переміщених осіб та жителів Сходу України
- Проекти з відновлення регіону
- Ініціативи регіональних владних структур та громадських організацій
- Новини із соціальних мереж
- Експертний погляд
ПРОГНОЗИ
- У зв’язку з пандемією коронавірусу Україна може зіштовхнутися з найбільшою за останні 10 років рецесією, через яку понад 9 млн людей опиняться в бідності.
ІНФОГРАФІКА
- Дефіцит держбюджету у вересні 2014-2020 років
- Урожай в Україні у 2017-2020 роках
- Залишки на єдиному казначейському рахунку
Немає коментарів:
Дописати коментар