Вийшов Черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібліотеки (НЮБ) Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Конституційний процес в Україні №7, 2017. У випуску:
АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС
- Пальчук, В. Бюджети місцевих рад: надходження та видатки в процесі реалізації реформи з децентралізації
- 13 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №6427-д про Конституційний Суд України.
- Спікер Верховної Ради Андрій Парубій 14 липня підписав закон №6427-д про Конституційний Суд України.
- Президент етро Порошенко підписав Закон "Про Конституційний Суд України", який був прийнятий Верховною Радою 13 липня.
- Мусіяка, В. Недоторканість депутатів має бути, як у суддів
- Трепак, В. Конституційний суд: повернення статус-кво
- Заліщук, С. Як ми втратили незалежний Конституційний Суд
- Ганус, А. Банкова просуває модель неповноцінного антикорупційного суду, таку, як у Бангладеш і Кенії
- Хандурін, М. Це не реформи, а ямковий ремонт постралянської приказної держави та права
- Вуєць, П. Проект "АнтиЮля". Як Порошенка схиляють зректися повноважень
- Крулько, І. "Судовий урок" Польщі для Банкової
- Довбенко, А. "Судова реформа не ідеальна"
- Дацюк, С. Проблеми законопроекту про деокупацію
- Дацюк, С. Відкрита криміналізація влади
- Дацюк, С. Чому зупинився конституційний процес?
- Драпак, М. Рада скасує імунітет депутатів. За яких умов?
- Заступник голови Конституційної комісії у Верховній Раді Віктор Мусіяка вважає, що в Адміністрації президента нехтують Основним законом держави.
- Завершення об'єднання громад, проведення секторальних реформ, місцевий економічний розвиток та залучення громадян до ухвалення рішень - основні пріоритети децентралізації, яка стала однією з найбільш успішних реформ в Україні. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
- Темпи реформи децентраліації мають бути пришвидшені, щоб завершити її вже через рік. На цьому наголосив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.
- Міністр закордонних справ Британії Б. Джонсон заявив про сумнів щодо готовності України до рішучості у здійсненні судової реформи і зазначив 6 напрямків змін, пріоритетних для світу.
- Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков заявляє, що світовий досвід не підтверджує ефективність діяльності антикорупційних судів.
- Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер під час саміту "Україна-ЄС" повідомив про те, що Європейський Союз не наполягає на створення в Україні окремого Антикорупційного суду, але вказує на необхідність створення спеціальної антикорупційної палати в рамках діючої судової системи.
- Десять громадських організацій та рухів публічно звернулися до ЄС з проханням пояснити зміну курсу щодо антикорупційних судів, озвучену президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.
- Міжнародна організація Transparency International Ukraine вважає, що антикорупційні палати при судових органах на зможуть замінити незалежний антикорупційний суд.
- Позиція Європейського Союзу щодо потреби боротьби з корупцією в Україні є незмінною. Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.
- Народний депутат, голова з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв пояснив, чому він не є прихильником ідеї створення антикорупційної палати, та які бачить в цьому недоліки.
- На думку глави ВАСУ, якщо кандидат змагається за крісло у ВС, то йому нічого боятися. Проте судова реформа створила такі умову, що є ризик не пройти конкурс тільки тому, що суддя приймав рішення в тій чи іншій справі.
- Ще 40% кандидатів - 59 осіб - із негативними висновками Громадської ради доброчесності припинили участь у конкурсі до Верховного Суду.
- Громадська рада доброчесності (ГРД) братиме участь у засідання Вищої ради правосуддя (ВРП) щодо визначення оновленого складу Верховного суду України. Таке рішення пов'язане зі спробами запобігання потраплянню до нього недоброчесних суддів.
- Головною проблемою Конституційного Суду України є формування його кадрового складу, заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
- Зміни до Конституції щодо статусу Автономної Республіки Крим, яка наразі є тимчасово окупованою росіянами, будуть готові у вересні 2017 р. Про це заявив нардеп від "Блоку Петра Порошенка", голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
- Президент в Україні має бути "національним арбітром. який перебуває над процесом". Про це заявив лідер партії "Народний фронт", екс-прем'єр-міністр України А. Яценюк.
- Председатель политической партии "ОСНОВА", дипломат, координатор Украинской Бизнес Инициативы А. Николаенко настаивает на необходимости новой Конституции.
- В Конституції, що є вищим законом України, нічого не сказано про позаблоковість та нейтралітет.
- Кириченко, Ю. Новий Закон про Контитуційний Суд України: недоліки та здобутки
- Бердсли, Л. Антикорупционный суд. Почему не нужно допускать доноров к выбору судей
- Шабунін, В. Новий антикорупційний суд VS палати в старих судах: що треба знати
- Куйбіда, Р. Хто мантії роздає, той Феміду і "танцює" (Інтер'ю)
- Великобританія
- Шотландія
- Іспанія
- Франція
- Литва
- Венесуела
- Туреччина
Немає коментарів:
Дописати коментар