Вийшов черговий випуск Бюлетеню Національної юридичної бібіблотеки (НЮБ) Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Конституційний процес в Україні №6, 2017. У випуску:
АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС
- Закірова, С. Електронні петиції в Україні: досягнення і проблеми дворічного досвіду
- Верховна Рада планує внести зміни до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, до Кодексу адміністративного судочинства, а також інших законодавчих актів.
- Верховна Рада прийняла за основу проект закону про Конституційний суд № 6427-д.
- Президент П.Порошенко підкреслив, що всі реформи, які проводяться, в тому числі децентралізація, спрямовані на те, щоб Україна була успішною країною.
- 22 червня Конституційний Суд України у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини шостої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України.
- Несмотря на заявления власти о приверженности идее децентрализации и расширения прав регионов, конституционный процесс в Украине сегодня заморожен прежде всего из-за пункта об особом статусе местного самоуправления в ОРДЛО. Какими могут быть последствия непреодоления конституционного кризиса, пояснил политолог Олег Хавич.
- Горюнова, Е. Крымскотатарская автономия: PRO ET CONTRA
- Горюнова, Е. Крымскотатарская автономия: PRO ET CONTRA (окончание)
- Тищенко, Ю. Чи треба звільненому Криму автономія?
- Хандурін, М. Судову реформу реалізовують за відомою народною мудрістю: віз поставили попереду коня
- Молчанов, К. Судебная реформа: а судьи кто?
- INFORMER.OD.UA Децентрализация с европейской перспективой
- Вербівський, О. Українській доброчесності вже не вірять у Європі
- Светлицкий, А. Право народа: Поруганная Конституция Смирнов, Е. О Конституции. Печальное...
- Сазонов, К. Конституция и суровая реальность
- Окремі народні депутати, які очолювали парламентські комітети чи працювали в Адміністрації президента часів Януковича, сьогодні чинять спротив судовій реформі та намагаються зберегти стару корупційну систему судочинства. Про це заявив представник фракції "Народний фронт", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Л. Ємець.
- Активісти занепокоєні бездіяльністю влади, яка, за їхніми словами, паралізує роботу Конституційного Суду. Про це повідомили представники ГО "Громадський люстраційний комітет" та Громадської ради з питань люстрації при Мін'юсті.
- Реформирование судебной системы было вызовом времени, которое мы должны закончить. Об этом заявила вице-спикер ВРУ И. Геращенко.
- Высшая квалификационная комиссия судей Украины в пленарном составе продолжает рассматривать вопрос о подтверждении способности кандидатами на должности судей кассационных судов в составе Верховного Суда осуществлять правосудие.
- В Адміністрації Президента підтримують ідею створення антикорупційного суду, і тепер саме Верховна Рада має розглянути це питання.
- Верховна Рада ухвалила проект закону про Конституційний Суд. Хоча лише за основу.
- Лідер "Народного фронту" екс-прем'єр А. Яценюк пропонує своє бачення конституційної реформи в країні.
- Украине нужна конституционная реформа, которая введет прямые выборы губернаторов, сократит количество народных депутатов и лишит президента части полномочий, считает нардеп от Оппозиционного блока С. Левочкин.
- Президент є ініціатором судової реформи в тому вигляді, в якому вона є, і тому несе всю повноту політичної відповідальності за неї.
- Законопроект про судову реформу, ухвалений у першому читанні, пропонує оновити норми одразу кількох кодексів та певною мірою вводить в оману. Причина в тому, що у нас відбувається комплексна реформа судової ситеми, яка передбачає зміну інституцій, кадрове оновлення, певні процесуальні зміни у справах загальної юрисдикції. Тому, відповідно, необхідні зміни в усіх судах. Про це розповіла керівник проектів із питань конституційного права Центру політико-правових реформ Ю. Кириченко.
- Основною помилкою проведення реформи щодо очищення та оновлення суддівського корпусу є порушення внутрішньої логіки цього процесу, вважає правник В. Сущенко.
- Колишній президент України Л. Кравчук зазначив, що останнім часом зміни в Конституцію країни робилися ніяк не в інтересах українського народу.
Мусіяка, В. Чи є Конституційний суд судом?
Куйбіда, Р. Судова реформа: реальність чи імітація?
Жернаков, М. За завісою судової реформи
Коліушко, І., Шишкіна, Е. Судова реформа неможлива без довіри (Інтер'ю)
Кулик, В. День Конституції, якої немає
Кириченко, Ю., Бондаренко, Б. Чи буде скасований конкурс для суддів Конституційного Суду
Ткешелашвілі, Е. Довга дорога до антикорупційних судів
Шаповал, В. Свято є, а святкувати нема чого (Інтерв'ю)
КОНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
- Іспанія
- Польща
- Грузія
- Венесуела
- Пуерто-Ріко
Немає коментарів:
Дописати коментар