середа, 10 травня 2023 р.

Роботодавцям про навчання з охорони праці

Відділ профілактики та розслідування нещасних випадків Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нагадує – будь-які нещасні випадки краще попереджувати. Їх наслідки для підприємства – тимчасова втрата працездатності працівників, завдана моральна та матеріальна шкода. Але якщо вони все ж таки трапляються, керівникам підприємств важливо знати наступне.
  1. Комісія (спеціальна комісія) зобов’язана установити осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвели до настання нещасного випадку.
  2. Інформація щодо осіб, які допустили порушення вимог законодавства з охорони праці, викладається у пункті 8 акта розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку за формою Н-1 з зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, професії/посади, найменування підприємства, порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, інших нормативно- правових актів, державних стандартів, інструкцій та їх статей, розділів, пунктів тощо.
  3. Посадові особи підприємств, де стався нещасний випадок із смертельним наслідком або груповий нещасний випадок, повинні протягом місяця пройти позачергове навчання і перевірку знань з питань охорони праці, якщо комісією з розслідування встановлено факт порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
  4. Посадові особи проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, що входять до їх функціональних обов'язків, безпосередньо на підприємстві.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...