середа, 3 травня 2023 р.

Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ

Програма медичних гарантій покриває лікування пацієнтів із вірусом імунодефіциту людини. Для цього у Програмі медичних гарантій є пакет послуг "Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)".

До безоплатних медичних послуг, які медзаклади мають надавати людям, які живуть із ВІЛ або мають підозру на ВІЛ, відповідно до їхніх медичних потреб, входять:
  1. Тестування на ВІЛ та післятестове консультування.
  2. Необхідні лабораторні дослідження: аналізи крові, сечі, кількість CD4, визначення навантаження ВІЛ у плазмі крові, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом, інші дослідження за потреби.
  3. Аналіз крові дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів.
  4. Медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії, видача препаратів, моніторинг побічних реакцій.
  5.  Медичний нагляд дітей, народжених від ВІЛ-позитивних жінок, на період від народження до 18 місяців, до встановлення або виключення діагнозу ВІЛ.
  6. Консультування членів сім’ї пацієнтів щодо профілактики, консультування з питань планування сім’ї.
  7. Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини.
  8. Проведення медикаментозної постконтактної профілактики особам, які не пізніше 72 годин після ризикованого контакту щодо інфікування ВІЛ звернулися до лікаря.
Повний перелік послуг опублікуваний на сайті НСЗУ https://bit.ly/40rJvix п.4.
Договір за цим пакетом з НСЗУ уклали майже 400 лікарень. З них 10 - це приватні центри. Знайти ці заклади можна на дашборді https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts Для цього потрібно у фільтрі “Група послуг” написати “ВІЛ”. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Чи можна з підозрою на ВІЛ звернутись в лікарню без направлення?
Так. В лікарню, яка має контракт з НСЗУ за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)” пацієнт може звернутись за самозверненням, тобто без направлення. Також отримати медичні послуги безоплатно в рамках цього пакету можна: 
  • за направленням лікаря первинки, з яким укладена декларація; 
  • за направленням лікуючого лікаря.
Зверніть увагу, створювати та бачити медичні записи про ВІЛ-позитивний діагноз може винятково профільний лікар. Решта лікарів не знатимуть про існування таких записів. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...